Durch die Nutzung dieser Dienste, die Website oder App stimmen Sie den Bedingungen von Cookies.Mehr Informationen

ZurückSchreiner

Verlegung oder Austausch des Bodens

gibt es 7842 verifizierter Anbieter für diesen Dienst

Die Nachfrage

199,720

App installs

50,983

Created projects

4.25

is the average app rating

9.6/10

Is the average provider rating

Potrebuješ položiť podlahu, alebo ju vymeniť za novú? Na Wilio nájdeš odborníkov na rôzne typy podláh a povrchov, vrátane dreva, laminátu, linolea, dlaždíc, betónu, epoxidu a ďalších. Či už potrebuješ podlahu pre tvoj domov, kanceláriu alebo obchodný priestor, u nás nájdeš profesionála ktorý ti poradí riešenie, ktoré bude vyhovovať tvojim potrebám, rozpočtu a bude vyzerať skvele.Wilio ti pomôže nielen nájsť odborníka, ktorý kvalitne položí vybraný typ podlahy, ale aj ušetriť vďaka porovnaniu ponúk od najlepšie hodnotených majstrov na pokládku akejkoľvek podlahy z tvojho okolia.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk na pokladanie podlahy od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných pokladačov priamo z tvojho okolia.

2. Überschreiten Sie nicht Ihr Budget
Ceny za pokladanie podlahy môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi tých najlepších pokladačov podlahy
Najmi si tých najlepšie hodnotených majstrov na pokládku podlahy z tvojho okolia, získaš tak kvalitnú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť, za rozumnú cenu.

Často kladené otázky

Aké služby pre mňa urobí pokladač podlahy?
Najčastejšie ide o odstraňovanie starých podláh a kladenie nových podláh. V rámci takejto práce môže pokladač v prípade potreby vyrovnať podkladovú vrstvu podlahy, nainštalovať tepelnú izoláciu, hydroizoláciu a následne vymeniť podlahu za novú.

Aké materiály sa bežne používajú na podlahy?
Medzi najbežnejšie interiérové podlahové materiály patria laminátové plávajúce podlahy, dlaždice, koberce, drevené parkety, vinyl, korok alebo drevoplast a kameň ako riešenia do exteriéru.

Ako môžem získať bezplatné ponuky na položenie podlahy?
Wilio ti umožní jednoducho získať a porovnať rôzne cenové ponuky na položenie podlahy. Stačí zadať dopyt v ktorom popíšeš čo potrebuješ urobiť, a za pár minút začneš dostávať bezplatné ponuky od miestnych odborníkov na podlahy. Potom stačí len porovnať ponuky a vybrať si tú ponuku, ktorá ti vyhovuje.

Aké nástroje a vybavenie používajú pokladači podlahy?
Nástroje a vybavenie použité na inštaláciu podlahy sa budú líšiť v závislosti od typu podlahy, ale najčastejšie ide o kladivo, meter, príklepovú doštičku, vŕtačku, pílu, rezačku, kriedu, vodováhu a laserový zameriavač.

Koľko stojí pokladanie podlahy?
Presná cena bude závisieť od veľkosti podlahy, typu podlahy a zložitosti a časovej náročnosti úlohy. Cenu môže ovplyvniť aj to či je pokladač nablízku, alebo musí prísť z väčšej vzdialenosti.

Warum sollte ich einen Meister von Wilio beauftragen, den Boden zu verlegen, und keine Firma?
Odborník od nás sa môže lepšie prispôsobiť tvojim potrebám a časovým možnostiam. Okrem toho si na Wilio vyberáš z viacerých cenových ponúk, takže vieš získať kvalitnú prácu za rozumnú cenu. Navyše sa môžeš rozhodnúť kde si kúpiš materiály, vďaka čomu môžeš ušetriť ešte viac.

Aké práce bývajú súčasťou pokladania podlahy?

Príprava povrchu podlahy na inštaláciu
Pred inštaláciou novej podlahy je potrebné pripraviť povrch podlahy na inštaláciu, alebo jej opravu. Niekedy je potrebné odstrániť predchádzajúci podlahový materiál, pričom sa čistia zvyšky predošlej podlahy, zoškrabávajú, brúsia a vyrovnávajú sa nerovnosti. Aby vznikol čistý a rovnomerný povrch môže byť potrebné vyplniť trhliny tmelom, cementom alebo použiť nivelizáciu na celú podlahu v miestnosti.

Zmeranie, rezanie a namiešanie podlahových materiálov
Pri pokladaní podlahy je potrebné správne odhadnúť množstvo, zmerať a narezať podlahové materiály tak, aby zodpovedali určenému plánu na inštaláciu podlahy. V prípade potreby použitia lepidla ho treba zmiešať a rovnomerne aplikovať na podklad aby mohla byť nová podlaha položená kvalitne. Ak ide o dláždenú podlahu je potrebné namiešať správnu maltu, ktorá je potrebná na inštaláciu dlaždíc. Špecifické postupy pokladania podlahy sú potrebné napríklad pri inštalácií elektrických vykurovacích fólií, alebo teplovodného podlahového vykurovania, či pri aplikovaní hydroizolácie.

Vytvorenie požadovaného vzoru
Na správnu inštaláciu novej podlahy je často treba na dlážke označiť rozloženie rôznych vzorov, zakresliť vodiace čiary a osi. Až potom je možné položiť podlahu tak, že jednotlivé dlaždice či dosky vytvoria požadovaný vzor.

Inštalácia novej podlahy
Pri pokladaní novej podlahy sa používajú koberce, linoleum, laminát, drevo, betón, aj dlaždice. Pokladači podlahy okrem týchto materiálov používajú ďalšie prvky a materiály ako sú tmely, nivelizácie, lepidlá, izolačné fólie, škárovacie hmoty, silikóny a sokle.

Povrchové úpravy podláh
Keď je podlaha položená majster sa uistí, že nikde nevznikli bubliny ani žiadne iné chyby. Ak si to daný typ podlahy vyžaduje podlahu dokončí tým, že vyplní škáry tmelom, alebo cementom. Môže tiež urobiť dodatočné povrchové úpravy pomocou brúsky, lakov, olejov a podlahových voskov.

Aké typy podlahy si môžem vybrať?

Betónové podlahy
Odborník ktorý sa zmeriava na betónové podlahy môže vyliať nové betónové podlahy, alebo zmeniť vzhľad existujúcich podláh pomocou leštenia betónu a epoxidových náterov, aby podlahe dodal farbu a štruktúru. V závislosti od toho, čo bude treba urobiť, môže pracovať s betónom, miešačkou, brúskou a leštidlom na podlahy alebo epoxidom.

Drevené plávajúce podlahy a parkety
Plávajúce podlahy majú mnoho výhod a môžeš si vybrať zo širokej škály štýlov, navyše sa dajú relatívne ľahko opraviť, ak dôjde k poškodeniu jednej dosky. K dispozícii sú aj ekologické alebo špecifické možnosti, ako sú napr. vlhku odolné bambusové podlahy či korok. Je možné pod ne nainštalovať aj zvukovú izoláciu aby si znížil hluk. Po nainštalovaní sa plávajúca podlaha dá ľahko udržiavať. V závislosti od konkrétneho typu podlahy je možné ju jednoducho uložiť na rovný povrch, alebo aj nalepiť pre vyššiu stabilitu a nižšiu pokrokovú hlučnosť.

Celoplošný koberec
Pri inštalácii kobercov je treba najskôr odstrániť starý koberec. Odstránenie kobercov môže byť prašné a náročné, takže majster použije páčidlá na dvihnutie koberca a nože na rozrezanie koberca. Ak je izolácia v dobrom stave (alebo nie je potrebná), môže položiť nový koberec priamo na ňu. Pevne zatlačí koberec do okrajov a rohov izby a oreže prebytočný materiál.

Dláždené podlahy
Dlaždice sú obľúbené predovšetkým v kúpeľni a kuchyni preto, že sa jednoducho udržujú čisté. Pred inštaláciou dlaždíc je treba najskôr odstrániť existujúcu podlahu. Potom je treba vyrovnať povrch. Po položení dlažby a vytvrdnutí lepidla sa do škár medzi dlaždicami aplikuje škárovacia hmota alebo tmel aby vznikol nepremokavý nenasiakavý povrch.

Laminátové, vinylové a linoleum
Pri inštalácii vinylovej podlahy, linolea alebo laminátovej sa začína odstraňovaním starých podlahových krytín a soklových dosiek. Laminátovú podlahu je zvyčajne ľahké odstrániť, ale v závislosti od použitých lepidiel môže vyžadovať chemické rozpúšťadlá. Po vyčistení plochy sa podlahy vyrovnajú a pripravia s potrebnou podložkou a izoláciou. Podlaha sa kladie tak, že sa postupuje od rohu najvzdialenejšieho od dverí, pričom je dôležité aby nevznikli žiadne vypukliny a aby bola hotová podlaha hladká a rovná.

Bewertungen von Kunden

Petra P.
Kunde
Wertung
Juraj B.
Anbieter
very helpful, very quickly fixed
Elektrische Verkabelung
Matúš K.
Kunde
Wertung
Peter P.
Anbieter
Nice, smart, well done work.
Elektrische Verkabelung
Peter V.
Kunde
Wertung
Pavol P.
Anbieter
Great. Fast and cheap. I recommend
Handlicher Ehemann
Tomáš R.
Kunde
Wertung
Igor C.
Anbieter
On time, exactly as agreed. Thank you for cooperation.
Elektrische Verkabelung
Frenky K.
Kunde
Wertung
Robert Ž.
Anbieter
Very serious behavior, prompt ...... I recommend4
Handlicher Ehemann
Mišo H.
Kunde
Wertung
Peter P.
Anbieter
I was very pleased with Mr Vida.
Mauerwerk, Maurer

Unsere Partner , die uns vertrauen

Man schrieb über uns

Zögern Sie nicht und einfach lösen ,
Ihr Projekt mit Wilio .

Ich will, um loszulegen

Haben Sie Interesse an Neuverträge ?

Unsere Anbieter haben die Möglichkeit hatte, 35,8 Mio. € machen . Trete ihnen bei.

gratis registrieren