Durch die Nutzung dieser Dienste, die Website oder App stimmen Sie den Bedingungen von Cookies.Mehr Informationen

ZurückBauarbeiten

Malerei, Maler

gibt es 7588 verifizierter Anbieter für diesen Dienst

Die Nachfrage

199,720

App installs

50,983

Created projects

4.25

is the average app rating

9.6/10

Is the average provider rating

Pekne vymaľovaný dom, byt či kancelária, majú atmosféru, ktorá má na nás oveľa väčší vplyv než si uvedomujeme. Rozdiel medzi čerstvo vymaľovanou miestnosťou a takou, ktorá má rokmi zažltnuté steny, alebo dokonca praskliny či šmuhy, vplýva na našu náladu, vnútornú pohodu a to ako sa v priestore cítime. Šikovný maliar dokáže takýto priestor transformovať za jediný deň. A pritom to nestojí veľa.Či už potrebuješ maľovať interiér, exteriér, či pomôcť s odstraňovaním náterov a inými prípravnými prácami, Wilio ti nájde šikovného maliara, ktorý to zvládne.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných maliarov z okolia.

2. Überschreiten Sie nicht Ihr Budget
Ceny za maliarske práce môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu.

3. Najdi tých najlepších maliarov
Najmi si tých najlepšie hodnotených maliarov z okolia, získaš tak istotu čistej a kvalitnej práce, na ktorú sa môžeš spoľahnúť.

Často kladené otázky

Prečo by som si mal najať profesionálneho maliara, keď si môžem vymaľovať sám?
Ak nemáš potrebné skúsenosti, bude ti maľovanie trvať dlhšie a s nákupom všetkého potrebného vybavenia ťa môže vyjsť drahšie. Výsledok tvojho maľovania nemusí byť rovnako uspokojivý, kvalitný a čistý, ako keď by si sa obrátil na profesionála. Profesionálni maliari disponujú všetkými nástrojmi, materiálmi, zručnosťami a skúsenosťami potrebnými na to, aby bol každý priestor vymaľovaný rýchlo a profesionálne.

Aké zručnosti má maliar?
Profesionálni maliari nanášajú farby na rôzne povrchy, ako sú vnútorné steny, vonkajšie steny, ploty, ale aj nábytok a rôzne príslušenstvo. Medzi ďalšie práce, ktoré maliari poskytujú je aj lepenie tapiet na steny. Väčšina maliarov maľuje plochy jednou farbou, niektorí však používajú špeciálne techniky aby na stenách vytvorili vzory, nástenné maľby, alebo graffiti podľa špecifických požiadaviek zákazníka.

Ako často je potrebné maľovať?
Exteriéry je vhodné natierať každých 5-10 rokov. Počasie, prostredie alebo nízka kvalita použitých materiálov môžu spôsobiť, že bude potrebné maľovať častejšie. Steny a stropy v interiéroch sa maľujú častejšie, väčšinou každých až 4 - 6 rokov najmä v budovách s vysokou premávkou, alebo v priestoroch kde sa fajčí.

Mám maliarovi dodať farby a vybavenie, alebo si prinesie svoje vlastné?
Väčšina profesionálnych maliarov používa vlastné nástroje, ale farby a spotrebný materiál musíš po konzultácii s maliarom uhradiť, alebo dodať ty. Profesionálni maliari poznajú tie najkvalitnejšie farby a materiály pre každý typ povrchu, preto pred tým než kúpiš farbu ti odporúčame prekonzultovať nákup s tvojim maliarom. Ak však už máš nakúpené farby a spotrebný materiál upozorni svojho maliara pred tým než ti pošle cenovú kalkuláciu.

Koľko stojí vymaľovať?
Cena práce bude závisieť od toho na koľko metrov štvorcových treba vymaľovať, či ide o steny alebo strop, či treba napríklad maľovať lišty inou farbou, či je potrebné napríklad odstrániť staré tapety alebo maľby a či sú potrebné predprípravné práce. Cenu ovplyvní aj stav povrchu, počet potrebných vrstiev a to či je maliar nablízku, alebo musí prísť z väčšej vzdialenosti. Cena za prácu maliara nezahŕňa farby a spotrebný materiál. Pri porovnávaní cenových ponúk odporúčame uistiť sa, že kalkulácie obsahujú rovnaké typy a množstvo materiálov.

Ako dlho trvá vymaľovanie miestnosti?
Menšie maľovanie jednej miestnosti môže trvať pár hodín, kým vymaľovanie v celom dome môže trvať týždeň alebo dlhšie. Priemerná miestnosť s rozlohou 12 m2 by profesionálnemu maliarovi mohla trvať približne 4 hodiny vrátane prípravy a niekoľkých náterov.

Aké práce pre teba urobí maliar?

S akými bežnými projektami mi môže maliar pomôcť?
Maliarske práce zvyčajne zahŕňajú celý proces od odstránenia pôvodných náterov a tapiet, prípravných prác až po maľovanie a konečné čistenie. Niektoré bežné maliarske sú:

Maľovanie exteriéru
Vonkajšie steny tvojho domu potrebujú pravidelne namaľovať, a to nielen pre to aby pekne vyzerali, ale aj preto že sú neustále namáhané a vystavené náročným vplyvom počasia. Aby si zachovali svieži vzhľad, je potrebné každých pár rokov natrieť steny, ako aj ploty, odkvapy, parapety a dvere. Maliar obyčajne upraví a ak je to potrebné aj opieskuje povrch, odstráni popraskané alebo odlupujúce sa farby či omietky a potom povrchy natiera. Vždy použije farbu vhodnú do exteriéru aby tak zabezpečil, že vydrží čo najdlhšiu dobu.

Maľovanie stien interiéru
Vymaľovanie interiéru dodá tvojmu domu či bytu nový svieži vzhľad, pomôže odstrániť zažltnutie a zápach po cigaretách ako aj pukliny, šmuhy či otlačky prstov. Profesionálny maliar vyberie farby tak, aby vyhovovali tvojmu štýlu a hodili sa do miestnosti. Príprava začína vynesením, alebo zakrytím nábytku a očistením povrchov stien. Maliar opraví všetky pukliny, potom obrúsi drsné miesta. Na dosiahnutie hladkého a rovnomerného povrchu nanesie 2 až 3 vrstvy farby. Nakoniec maliar odstráni ochranné fólie a pásky a všetko očistí.

Odstraňovanie náterov
Mnoho maliarov má skúsenosti aj s odstraňovaním náterov. Pretože odstraňovanie náterov je vo všeobecnosti časovo náročná práca, je dobré zadať túto prácu profesionálovi. Rovnako vám môže pomôcť pri odstraňovaní a prekrytí grafitti. V závislosti od povrchu použije rôzne zoškrabovacie nástroje, brúsny papier alebo chemické prípravky aby tieto nežiadúce nátery odstránil.

Bewertungen von Kunden

Michal K.
Kunde
Wertung
Miroslav V.
Anbieter
Extremely satisfied. Helpful and handy man :)
Handlicher Ehemann
Marcel N.
Kunde
Wertung
Martin V.
Anbieter
Pleasant gentleman with a pleasant appearance. He seems to know his field. He probably did...
Elektrische Verkabelung
Martin P.
Kunde
Wertung
Miroslav V.
Anbieter
Master was punctual, excellent communication, agreed price retained.
Elektrische Verkabelung
Jan K.
Kunde
Wertung
Jaro G.
Anbieter
The best electrician
Elektrische Verkabelung
Pišta K.
Kunde
Wertung
Ľuboš M.
Anbieter
I was very satisfied. Human and professional approach, quick fix reasonable price.
Handlicher Ehemann
Matus R.
Kunde
Wertung
Tibor A.
Anbieter
Very good work and communication, fair approach. I recommend.
Garten- und Außenarbeiten

Unsere Partner , die uns vertrauen

Man schrieb über uns

Zögern Sie nicht und einfach lösen ,
Ihr Projekt mit Wilio .

Ich will, um loszulegen

Sind Sie ein Maler interessiert in Neuverträge ?

Unsere Anbieter haben die Möglichkeit hatte, 35,8 Mio. € machen . Trete ihnen bei.

gratis registrieren