Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

Záhrada a vonkajšie práce

Najmite si zručného záhradníka na záhradu a vonkajšie práce z vášho okolia a za výhodnú cenu!

2403 poskytovateľov
Zistiť viac
Zadať dopyt

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 000profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Aktuálne dopyty od zákazníkov

Priemerné hodnotenie poskytovateľov od našich zákazníkov je 4,6 z 5.

Najlepšie hodnotení záhradníci z okolia

Najmite si tých najlepšie hodnotených záhradníkov z okolia, získate tak krásnu záhradu za rozumnú cenu.

Skúsenosti našich spokojných zákazníkov

Priemerné hodnotenie poskytovateľov od našich zákazníkov je 4,6 z 5.

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadať dopyt

Radí naša odborníčka Hana

Čo potrebujem vedieť

Aké záhradnícke služby si môžem objednať

Údržba a kosenie záhrady

Pravidelná údržba je dôležitá preto, aby záhrada vyzerala čo najlepšie. Kosenie trávnika by malo začať pohrabaním lístia a očistením plochy, ak je to potrebné. Potom záhradník pokosí a pohrabe všetky trávnaté plochy. Potom pomocou krovinorezu oreže živé ploty. Záhradník by mal poprerezávať aj stromy a kríky, aby boli zdravé a krásne po celý rok. V prípade potreby aplikuje pravidelne alebo sezónne aj hnojivá pre konkrétne typy rastlín a trávnikov.

Odstraňovanie buriny a škodcov

Burina a škodcovia ohrozujú zdravie rastlín a záhrady. Záhradník môže týmto problémom zabrániť tak, že vytrhá burinu, pohnojí a postrieka ohrozené rastliny vhodnými prípravkami, aby ich ochránil pred riasami, plesniam, voškami a inými škodcami. Na zabránenie rastu buriny je vhodné vykonať mulčovanie okolo koreňov stromov a kríkov.

Vysadenie záhrady

Záhradník vám môže pomôcť s výberom tých správnych rastlín, ktoré sa budú na vašu záhradu hodiť, vzájomne dobre znášať a a budú rozložené tak, aby si navzájom neprekážali ani o niekoľko rokov od výsadby. Zohľadní pritom faktory ako optimálne umiestnenie rastlín, orientácia na svetové strany, úroveň slnečného žiarenia, úroveň vlhkosti a zrážok, ročné obdobie, potreby na údržbu a pod. Pomôže vám vybrať rastliny, ktoré budú vyzerať dobre a zároveň budú zodpovedať úrovni starostlivosti a údržby, ktorú im chcete poskytnúť.

Obnova trávnika

Ak je váš trávnik prerastený burinou, alebo vyzerá zožltnutý či vysušený, záhradník vám môže pomôcť s jeho obnovou. To môže znamenať vyrovnať nerovnosti, prevzdušniť pôdu, aby bol podporený zdravý rast, pohnojiť a pridať živiny, zasiať správnu odrodu trávy a v prípade potreby upraviť pH pôdy. Záhradník vám pomôže vybrať a založiť ten správny druh trávnika. Môže vám tiež pomôcť navrhnúť, nainštalovať a nastaviť manuálne alebo automatické zavlažovanie.

Často kladené otázky

Aké zručnosti má záhradník?

Skúsený záhradník je odborník a vyzná sa v rôznych témach od ekológie pôdy po fyziológiu rastlín. Poskytne vám konzultácie a pomôže plánovať záhradu. Poradí s výberom rastlín, ktoré sú najvhodnejšie pre klímu a polohu vašej nehnuteľnosti. Poradí s nákupom tých správnych rastlín, alebo semienok. Postará sa o výsadbu nových kvetov a stromov. Zabezpečí zalievanie a hnojenie rastlín. Pomôže s liečbou plesní a chorôb rastlín a predchádzať ich výskytu. Postará sa o udržiavanie pôdy pre optimálny rast rastlín. Zlikviduje buriny a postará sa o ďalšie práce potrebné na udržiavanie záhrady.

Prečo najať záhradníka?

Nemáte čas venovať sa všetkým prácam na záhrade? Skúsený záhradník vám pomôže s vonkajšími prácami - pokosí trávnik, zlikviduje burinu, ostrihá a ošetrí stromy proti škodcom, zasadí kvety a pomôže vám aj s úpravami terénu. Nájdite si skúseného odborníka ktorý sa postará, aby ste nemuseli tráviť vzácne voľné chvíle prácou na záhrade, ale miesto toho moholi využiť tento čas na relax s priateľmi a rodinou.Wilio vám pomôže nájsť šikovných záhradníkov vo vašom okolí, ktorí sú pripravení okamžite sa pustiť do práce.

Čo robí záhradník?

Záhradník je expert v starostlivosti o záhrady vrátane kvetov, stromov, úžitkových rastlín, trávnikov, zabezpečí likvidáciu burín, či ochranu proti škodcom a ďalšie vonkajšie práce. Dokáže vám pomôcť so všetkým, čo potrebujete na záhrade urobiť.

Prečo by som si mal najať profesionálneho záhradníka?

Ak sa obrátite na profesionálneho záhradníka môžete sa spoľahnúť, že bude správne postarané o vašu záhradu a všetky rastliny v nej. Záhradník pozná správne postupy a má dlhoročné skúsenosti so zveľaďovaním rôznych typov záhrad.

Ako nájdem dobrého záhradníka?

Na Wilio jednoducho nájdete šikovného a ochotného záhradníka z vášho okolia. Stačí zadať dopyt, odpovedať na pár otázok o tom, aké záhradné práce treba urobiť a počkať na ponuky od skúsených záhradníkov.

Ako dlho trvá údržba záhrady?

Pravidelná údržba záhrady a kosenie trávnika môže trvať od 30 minút do niekoľkých hodín. Ale ak však ide o väčšiu úlohu, alebo o rozľahlú záhradu, bude potrebovať viac času.

Koľko stojí záhradník?

Cena záhradníckych prác bude závisieť od toho, aké úlohy je potrebné urobiť a od veľkosti pozemku. Cenu tiež ovplyvňuje z akej vzdialenosti bude záhradník cestovať.

Musím svojmu záhradníkovi poskytnúť náradie, alebo spotrebný materiál?

Väčšina záhradníkov si prinesie svoje vlastné vybavenie, vrátane kosačiek na trávu, krovinorezov a iného náradia. Niektorí záhradníci však uprednostňujú použiť vybavenie, ktoré máte doma. Najlepšie je opýtať sa záhradníka aký prístup uprednostňuje.

Rady a tipy

01.
Dobré zadanie je základ

Záhradnícke služby môžu byť naozaj rôzne, od bežného kosenia a údržby záhrady až po návrh a kompletné vysádzanie novej záhrady. Napíšte do zadania všetky úlohy aby záhradník vedel priniesť všetky potrebné nástroje a materiál.

02.
Skontrolujte si realizáciu

Aby ste si mohli byť istí, že všetky práce boli urobené kvalitne, kontrolujte prácu počas jej priebehu, rovnako ako aj po jej dokončení.

03.
Rozpočet a čas

Do zadania nezabudnite pridať vaše požiadavky na termín dokončenia realizácie. Ak máte určený rozpočet ktorý treba dodržať, upozornite na to poskytovateľa služby už na začiatku.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás