Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

SpäťÚčtovníctvo, Dane

Účtovníctvo

pre túto službu máme 130 overených poskytovateľov

zadajte dopyt

199,720

App installs

50,983

Created projects

4.25

is the average app rating

9.6/10

Is the average provider rating

Účtovníctvo je jednou z tých služieb, ktoré ti naozaj pomôžu ušetriť. Investovať do služieb účtovníka sa oplatí. Dobrý účtovník ťa dokáže upozorniť na chyby a nevyužité príležitosti, ktoré ťa stoja peniaze. Nielen, že ušetríš množstvo času, zároveň budeš môcť pokojne spávať s istotou, že sú tvoje účtovníctvo a dane vedené v poriadku a v súlade so zákonom.

Od nájdenia dobrého účtovníka ťa vo WIlio delí len pár kliknutí. Stačí jednoducho popísať aké služby potrebuješ a počkať na ponuky. Teraz je ten pravý čas na riešenie tvojho účtovníctva. Získaj bezplatné ponuky a nájdi šikovného účtovníka ešte dnes.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych účtovných firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných účtovníkov z okolia.

2. Neprekroč svoj rozpočet
Ceny za účtovníctvo môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu.

3. Najdi tých najlepších účtovníkov
Najmi si tých najlepšie hodnotených účtovníkov z okolia, získaš tak istotu čistej a kvalitnej práce, na ktorú sa môžeš spoľahnúť.Často kladené otázky

Aké služby poskytuje účtovník?
Účtovník sa môže špecializovať na jednu oblasť, alebo ponúka celý rad služieb, akými sú vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, pripravovanie účtovných a štatistických výkazov, účtovných závierok, zúčtovaní a daňových priznaní. Účtovanie rôznych typov položiek (bankové výpisy, interné doklady, odberateľské či dodávateľské faktúry, a pod.). Vyúčtovanie pracovných ciest. Posudzovanie správnosti faktúr z daňového a účtovného hľadiska. Zodpovednosť za správne zaúčtovanie účtovných položiek. Vypracovávanie pravidelných mesačných, štvrťročných a ročných uzávierok a príprava podkladov pre Štatistický úrad. Komunikovanie s audítormi, daňovými úradmi, a ďalšími inštitúciami. Účtovníci bežne kombinujú rôzne služby, aby ti pomohli zoptimalizovať tvoje firemné alebo osobné financie.

 

Ako nájdem dobrého účtovníka alebo daňového poradcu?
Najlepší spôsob, ako nájsť dobrého účtovníka v tvojom okolí, je zadať dopyt a počkať na ponuky od účtovníkov, ktorých skúsenosti a zručnosti zodpovedajú tomu, čo potrebuješ. Potom skontroluj ich recenzie, porovnaj ponuky a vyber si tú, ktorá ti vyhovuje.

 

Ako môžem nájsť účtovníka v mojom okolí?
Nájsť miestneho účtovníka môže byť niekedy zložité v závislosti od toho kde, kde bývaš. Na Wilio nájdeš účtovníkov z celého Slovenska, takže ak zadáš dopyt, pošleme ho účtovníkom z tvojho okolia. Nie vždy je však nutné osobné stretnutie a tak si môžeš vybrať účtovníka aj z iných krajov a komunikovať elektronicky.

 Čo bude účtovník potrebovať na prípravu daňového priznania?

Ak si mal iba príjmy zo závislej činnosti, teda si bol celý minulý rok len zamestnancom a podávaš daňové priznanie typu A, budeš potrebovať:

 • kópie potvrdení o príjmoch fyzickej osoby zo zamestnania plynúcich zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí
 • kópie potvrdení o zaplatenom povinnom poistnom
 • kópiu potvrdenia o zaplatených úrokoch z banky
 • kópiu rodného listu dieťaťa a potvrdenie o návšteve školy, ak si uplatňuješ nárok na daňový bonus za dieťa
 • písomné potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti, ak chceš poukázať podiel zaplatenej dane vo výške 3%

 

Ak si mal aj iné zdaniteľné príjmy, ako zo závislej činnosti, alebo kombináciu iných príjmov budeš podávať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby – typ B. V tom prípade bude účtovník potrebovať všetko čo má niečo spoločné s tvojim príjmom, alebo výdavkami. Zahŕňa to:

 • identifikačné údaje
 • vyúčtovanie za minulý rok
 • príjmy zo závislej činnosti
 • príjmy z podnikania z inej samostatnej zárobkovej činnosti
 • príjmy z prenájmu a z použitia diela a umeleckého výkonu
 • príjmy z kapitálového majetku
 • všetky ostatné príjmy, ako napríklad z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti, z predaja hnuteľných vecí, a z výhry v lotériách.

Jednoducho všetky vystavené a prijaté faktúry, potvrdenia o výdavkoch a prehľady platieb

 Na aké služby môžem najať účtovníka?

Daňové priznanie fyzickej osoby
Každý by mal mať spoľahlivého účtovníka, ktorý za neho každý rok podá daňové priznanie z príjmu fyzických osôb. Zvyčajne je najlepšie kontaktovať účtovníka na začiatku nového roka - v ideálnom prípade najneskôr 3 mesiace pred termínom podania. Nielen preto aby si mal istotu, že na teba bude mať čas, ale aj preto, aby ti mohol napríklad poradiť čo je ešte možné dať do nákladov pred tým, ako sa účtovníctvo za uplynulý rok uzavrie. Keď nájdeš vo svojom okolí účtovníka od ktorého by si chcel daňové priznanie, najmi ho čo najskôr. Pred podaním daňových priznaní sú účtovníci výrazne zaneprázdnení, takže to nenechávaj na poslednú chvíľu.

 

Vedenie účtovníctva
Mnoho účtovníkov ponúka služby vedenia účtovníctva a vedia ti pomôcť s pravidelnými uzávierkami, mzdami, faktúrami a podobne. Ak vlastníš malú firmu alebo si živnostník, najať účtovníka má zmysel, pretože tvoje účtovníctvo bude viesť profesionál, ktorý sa postará o dodržanie všetkých zákonov, noriem a predpisov tak, aby si sa vyhol prípadným problémom s úradmi, ktoré môžu vzniknúť z nevedomosti.

 

Konzultácie
Účtovník ti môže pomôcť optimalizovať tvoje účtovné výdavky. Môžeš si dohodnúť schôdzku, kde sa porozprávate o tvojich príjmoch a výdavkoch. Potom ti poradí a ako postupovať pri optimalizácii. Výhoda mať účtovníka pri príprave rozpočtu je to, že sa bude pozerať na tvoje financie objektívne, a vie vyhodnotiť čo si môžeš dovoliť nakúpiť, odpísať a akú výšku daní môžeš očakávať za daný rok.

 

Hodnotenie od zákazníkov

Jan B.
Zákazník
Hodnotí
Igor C.
Poskytovateľ
Zákazník bol spokojný s prácou remeselníka!
Hodinový manžel
Marcel N.
Zákazník
Hodnotí
Martin V.
Poskytovateľ
Sympatický pán s príjemným vystupovaním. Vyzerá, že vo svojom odbore sa vyzná. Robotu urob...
Elektroinštalácia
Martin P.
Zákazník
Hodnotí
Miroslav V.
Poskytovateľ
Majster bol dochvilny, vyborna komunikacia, dohodnuta cena dodrzana.
Elektroinštalácia
Eugen B.
Zákazník
Hodnotí
Tibor A.
Poskytovateľ
Prisiel nacas, nachystany, vsetko vybavil kvalitne a rychlo.
Murárske práce, murár
Petra R.
Zákazník
Hodnotí
Záhrada A D.
Poskytovateľ
Zákazník je spokojný s prácou remeselníka.
Sťahovanie
Martin S.
Zákazník
Hodnotí
Peter S.
Poskytovateľ
Zákazníčka bola spokojná s prácou remeselníka.
Doprava a preprava

Naši partneri,
ktorí nám dôverujú

Napísali o nás

Tak neváhajte a jednoducho vyriešte,
svoj projekt s Wiliom.

chcem začať

Články,
ktoré by sa vám mohli páčiť

Máte záujem
o nové zákazky?

Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
zákazky za 68,8 miliónov eur. Pridajte sa aj vy.

registrovať zadarmo