Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

SpäťStavebné práce

Stolár

pre túto službu máme 8121 overených poskytovateľov

zadajte dopyt

199 720

inštalácií aplikácie

50 983

Zadaných projektov

4,25

je priemerné hodnotenie aplikácie

9,6 z 10

je priemerne hodnotenie poskytovateľov zákazníkmi

Niet nad ručnú prácu zručného stolára. Aj napriek množstvu moderných materiálov akými sú kov, koža, či dokonca plast, sú výrobky z dreva stále dôležitou súčasťou nášho každodenného života. Dnes sa väčšina nábytku vyrába na automatických linkách, no šikovný stolár pre teba dokáže zhotoviť autentické kúsky na mieru, ktoré budú presne vyhovovať tvojim potrebám, predstavám a štýlu. Pomocou špecializovaných nástrojov pre teba stolár zhotoví čokoľvek od kuchynskej linky, cez šatník na mieru , až po unikátne originály akými je napríklad stôl z masívu či naplaveného dreva.

Zručného stolára nájdeš rýchlo a ľahko pomocou Wilio. Jednoducho napíš čo potrebuješ do svojho dopytu a spojíme ťa so stolármi z okolia, ktorí majú všetky potrebné zručnosti. Potom si stačí prezrieť ich profily a prečítať si zákaznícke recenzie aby si si vybral toho pravého!

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk na stolárske práce od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od skúsených stolárov priamo z tvojho okolia.

2. Neprekroč svoj rozpočet
Ceny za stolárske práce môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi tých najlepších stolárov
Najmi si tých najlepšie hodnotených stolárov z okolia, získaš tak krásny a kvalitný nábytok, ktorý ti vydrží dlhé roky.Často kladené otázky

Čo pre mňa vyrobí stolár?
Stolár vyrába rôzne výrobky, akými sú kuchynské linky, šatníky, knižnice, voľne stojace skrine, vstavané skrine, stoly, stoličky, konferenčné stolíky, postele, truhlice, police, dekoratívne prvky a akýkoľvek nábytok z dreva, drevotriesky, či ďalších materiálov.

 

Aké zručnosti má stolár?
Stolár musí byť technicky zručný, trpezlivý a výnimočne precízny aby mohol vyrábať nábytok podľa presných špecifikácii. Stolári kombinujú kreativitu s praktickým myslením a manuálnymi zručnosťami na výrobu kuchynských liniek, šatníkov, knižníc, skríň, vstavaných skríň, stolov, stoličiek, konferenčných a nočný stolíkov, postelí, truhlíc, políc a ďalšieho nábytku.

 

Koľko stojí stolár?
Cena práce bude závisieť od toho koľko kusov nábytku sa bude vyrábať a od toho či ide o jednoduchší nábytok ako je stôl, či komplexnejšie prvky ako sú napríklad kuchynské linky. Ak pre teba stolár robí viac kusov nábytku bude si to vyžadovať viac materiálu a aj času na prácu. Cenu bude výrazne ovplyvňovať aj použitý materiál, napríklad či sa bude používať drevotrieska, alebo ide o výrobok z dreveného masívu. Rozhoduje aj to aký druh dreva bude použitý. Cenu môže ovplyvniť či je tesár nablízku, alebo musí hotový nábytok doviesť z väčšej vzdialenosti.

 

Prečo si mám najať stolára na výrobu nábytku?
Keď stolár vyrába kus nábytku vlastnými rukami, venuje mu veľkú dávku pozornosti. Každý jeden výrobok je jeho vizitkou, preto mu záleží na kvalite a spokojnosti zákazníka. Nábytku vyrobenému na montážnej linke, nie je zďaleka venovaná taká úroveň starostlivosti a kontrola kvality

Výhody nábytku na mieru:

  • Kvalita
  • Unikátne a originálne výrobky
  • Perfektne spĺňa tvoje požiadavky na funkčnosť aj štýl
  • Sám si určíš materiál, farbu a rozmery
  •  

Ako nájdem dobrého stolára?
Na Wilio jednoducho nájdeš šikovného a ochotného stolára z tvojho okolia. Stačí zadať dopyt, odpovedať na pár otázok o tom, čo bude treba vyrobiť a počkať na ponuky od skúsených stolárov.

 

Aké sú výhody kvalitného, ručne vyrobeného nábytku?
Pretože je vyrábaný skúsenými stolármi, je nábytok na mieru je vysoko prispôsobiteľný konkrétnym požiadavkám zákazníka. To ti umožňuje mať nábytok, ktorý je navrhnutý presne v štýle, rozmeroch a z materiálov podľa tvojho výberu. Masívny nábytok býva vyrobený z najkvalitnejších drevín. Použité povrchové úpravy sú tiež najvyššej kvality. Ručne vyrábané kusy nábytku sú tiež často nadčasové.

 

Môžem materiál dodať ja?
Vo väčšine prípadov bude stolár používať vlastný materiál. Vo výnimočných prípadoch môže stolár použiť materiál dodaný od zákazníka , napríklad ak chceš vyrábať stôl z masívu, z konkrétneho kusu dreva. V takom prípade bude stolár potrebovať materiál vidieť aby sa mohol uistiť, že je vhodný na danú prácu.

 

Aký je rozdiel medzi stolárom a tesárom?
Na rozdiel od stolárov sa tesári sústreďujú na veľké štrukturálne projekty a stavby akými sú krovy, zruby, garážové prístrešky, drevené altánky, brány, vráta, ploty, prípadne schodiská a debnenie. Stolári vyrábajú úžitkové remeselnícke výrobky, od najjednoduchších trojnohých stoličiek až po komplexné stolárske výrobky ako sú kuchynské linky či šatníky a ďalší, prevažne interiérový nábytok.

 Aké sú špecializované dekoratívne stolárske techniky?

Rezbárstvo
Spracovanie dreva pomocou nástrojov za účelom vyrezania postáv a ďalších motívov a rezbárskej výzdoby dreveného predmetu.

 

Ohýbanie dreva
Ohýbanie dreva je forma spracovania dreva, ktorá sa používa na vytváranie drevených predmetov na sústruhu. Tento druhy spracovania dreva sa líši od väčšiny ostatných tým, že drevo sa pohybuje, zatiaľ čo na jeho rezanie a tvarovanie sa používa stacionárny nástroj. Ohýbaním dreva je možné vytvoriť mnoho zložitých tvarov a vzorov.

 

Pyrografia (vypaľovanie do dreva)
Pyrografia, pálenie dreva alebo pyrogravúra je umenie zdobenia dreva vypaľovaním motívov pomocou vyhrievaného predmetu.

 

Intarzia (drevené mozaiky)
Intarzia je forma zdobenia dreva, pri ktorej sú kúsky dyhy narezané do tvarov a vložené do inej dýhy, ktorá je potom nalaminovaná na povrch napríklad na truhlice alebo iného kusu nábytku. Ide o mozaikový dizajn, ktorý využíva rôzne tvary, veľkosti a druhy dreva, ktoré spolu vytvárajú motívy a obrazce.

 Aké materiály používa stolár a čo pre mňa vyrobí?

Poznáme dva primárne druhy drevených materiálov: masívne drevo, ktoré rozdeľujeme na takzvané tvrdé a mäkké drevo; a rôzne upravované drevené materiály.

Masívne (pravé) drevo
Masív je pravé drevo, ktoré pochádza výlučne z reziva a je priamym produktom stromu. Pri výrobe nábytku sa používajú dva druhy pravého dreva: tvrdé a mäkké drevo. Ich popis je uvedený nižšie:

Tvrdé drevo používané na výrobu nábytku
Tvrdé drevo je hustejšie ako mäkké drevo. Rezivo z tvrdého dreva pochádza z listnatých stromov, ktoré zvyčajne rastú pomalšie. Vo vysoko kvalitnom masívnom nábytku sa často používajú práve dreviny z rodiny tvrdého dreva: dub, orech, teak, javor, buk, mahagón.

Mäkké drevo používané na výrobu nábytku
Mäkké drevo je menej husté ako tvrdé drevo, obyčajne pochádza z ihličnatých (alebo neopadavých) stromov, ktoré rastú rýchlejšie. Medzi bežné mäkké dreviny používané pri výrobe nábytku patria smrek, borovica a jedľa.

Ďalšie materiály
Preglejka: vyrába sa 3-5 rezmi z tenkého reziva, ktoré sa spoja lepidlom.
Drevotrieska: nazývaná aj drevovláknitá doska, sa vyrába z naštiepaných triesok dreva ktoré sú zlepené dokopy.
Lepené drevo: vyrába sa lepením kusov masívneho dreva.

 

Čo pre mňa stolár vyrobí?
Kuchynské linky, šatníky, knižnice, voľne stojace skrine, vstavané skrine, stoly, stoličky, konferenčné stolíky, postele, truhlice, police, dekoratívne prvky.

 

Výroba kuchynskej linky na mieru
Výrobe kuchynských liniek sa venujú veľmi skúsení stolári, ktorí dokážu venovať veľkú pozornosť detailom. Je dôležité aby kuchynská linka nielen vyzerala len pekne ale aby bola aj funkčná a mala dlhú životnosť.

 

Nábytok na mieru
Dom nie je domovom bez osobných elementov. Niekoľko kúskov nábytku na mieru dodá priestoru atmosféru. Či už potrebuješ stoličky, stôl alebo stojan na topánky, Wilio ti pomôže nájsť niekoho kto ti dokáže pomôcť zrealizovať tvoje sny.

 

Hodnotenie od zákazníkov

František D.
Zákazník
Hodnotí
Igor C.
Poskytovateľ
Precízna a kvalitne vykonaná praca, odporúčam.
Hodinový manžel
Marcel N.
Zákazník
Hodnotí
Martin V.
Poskytovateľ
Sympatický pán s príjemným vystupovaním. Vyzerá, že vo svojom odbore sa vyzná. Robotu urob...
Elektroinštalácia
Ester G.
Zákazník
Hodnotí
Martin G.
Poskytovateľ
Parada, dobra robota, dobra cena a prijemny clovek!
Maliarske práce, Maliar
Tomáš S.
Zákazník
Hodnotí
Igor C.
Poskytovateľ
Zodpovedny a profesionalny pristup, vsetko prebehlo ako sme boli dohodnuti, vrelo doporucu...
Hodinový manžel
Eva M.
Zákazník
Hodnotí
Pavol P.
Poskytovateľ
P. Horňáka vrelo doporučujeme. Bol ochotný prísť aj neskoro večer, aby nám zapojil dres, d...
Upratovanie
Eugen B.
Zákazník
Hodnotí
Tibor A.
Poskytovateľ
Prisiel nacas, nachystany, vsetko vybavil kvalitne a rychlo.
Murárske práce, murár

Naši partneri,
ktorí nám dôverujú

Napísali o nás

Tak neváhajte a jednoducho vyriešte,
svoj projekt s Wiliom.

chcem začať

Články,
ktoré by sa vám mohli páčiť

Máte záujem
o nové zákazky?

Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
zákazky za 68,8 miliónov eur. Pridajte sa aj vy.

registrovať zadarmo