Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

SpäťStavby, prestavby, rekonštrukcie

Stavba plotu

pre túto službu máme 9017 overených poskytovateľov

zadajte dopyt

199,720

App installs

50,983

Created projects

4.25

is the average app rating

9.6/10

Is the average provider rating

Potrebuješ postaviť nový plot, alebo opraviť už existujúci plot? Ploty chránia nielen tvoje súkromie, deti a domácich miláčikov, ale aj tvoj majetok. Či už potrebuješ postaviť kovový plot, pletivový plot, murovaný plot, betónový plot, drevený plot, plastový plot, alebo živý plot Wilio ti pomôže nájsť toho pravého odborníka, ktorý ti pomôže. Skúsený odborník použije tie správne materiály a vybavenie a postará sa o kvalitný výsledok za tú najlepšiu cenu.

Či už potrebuješ postaviť nový plot, alebo opraviť existujúci plot, Wilio ti pomôže nájsť tých najlepších odborníkov na oplotenia v tvojom okolí.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných odborníkov na ploty z tvojho okolia.

2. Neprekroč svoj rozpočet
Ceny za stavbu či opravu plotu môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať niekoľko ponúk a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu.

3. Nájdi tých najlepších odborníkov na poty
Najmi si tých najlepšie hodnotených odborníkov na stavbu plotu z tvojho okolia, získaš tak kvalitne odvedenú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť.

 

Často kladené otázky

Mám postaviť nový plot, alebo opraviť existujúci plot?
To závisí od aktuálneho stavu plotu, od toho aký je starý, od dostupných materiálov a rozpočtu ktorý máš k dispozícii. Obvykle môžeš pred stavbou nového plotu získať viac času výmenou alebo opravou pokazených častí. No ak je murovaný či betónový plot nestabilný a nakláňa sa, ak je drevo spráchnivené a prehnité, alebo je kovový plot kompletne zhrdzavený, nastal čas na nový.

 

Prečo sa mám obrátiť na odborníkov na stavbu plotu?
Ak využiješ služby odborníka na stavbu plotov, budeš mať istotu, že oplotenie bude postavené na profesionálnej úrovni. Pokúšať sa postaviť plot bez vhodných nástrojov, vybavenia alebo vedomostí môže viesť k nekvalitne postavenému plotu, ktorý môže byť nebezpečný, alebo nebude vyzerať esteticky.

 

Koľko stojí oplotenie?
Cena plotu sa bude líšiť v závislosti od toho, či je potrebné odstrániť starý plot, od typu plotu, dĺžky plotu, či je potrebná brána a ďalšie doplnky.

 

Ako zistím či má môj dodávateľ plotu riadne skúsenosti?
Skutočný odborník na stavbu plotu ti bude ochotný odpovedať na akékoľvek otázky, ktoré ťa zaujímajú a oboznámi ťa s rôznymi možnosťami oplotenia, ktoré existujú.

 

Ako dlho vydrží môj nový plot?
Drevené ploty zvyčajne vydržia 10 až 12 rokov, murovaný plot vydrží približne 50 rokov a gabiónové ploty môžu vydržať aj 100 rokov. Samozrejme, prírodné úkazy ako sú povodne, padajúce konáre stromov, záplavy a búrky môžu spôsobiť poškodenia takže bude potrebné urobiť opravu plotu. Pravidelná údržba a starostlivosť môžu predĺžiť životnosť tvojho plotu.

 

Ktorý typ plotu je najlepší?
To, ktorý typ plotu je pre tvoju nehnuteľnosť najvhodnejší závisí od tvojho rozpočtu, ako veľmi je plot náročný na údržbu, od toho či máš domáce zvieratká alebo psov, ktorým treba zabrániť v úteku a od toho či preferuješ plot cez ktorý je vidno, alebo chceš mať súkromie. Najvýhodnejšou možnosťou sú obvykle drevené ploty, ale kovové ploty bývajú menej náročné na údržbu a sú trvanlivejšie.

 

Ako dlho bude trvať stavba plotu?
Koľko stavba daného plotu potrvá bude záležať aj od zvoleného materiálu, dĺžky plotu, náročnosti terénu, a ďalších faktorov. Väčšinou však trvá 3 až 5 dní, a to vrátane odstránenia starého plotu, prípravy a inštalácie nového plotu. Niektoré typy plotov sa inštalujú rýchlejšie ako iné.

 

Mal by byť plot vodorovný alebo sledovať terén?
Pri stavbe plotu na nerovnom teréne je jednou z možností sledovať terén pozemku. Pri tejto metóde je vhodné aby bol sklon pozemku skôr mierny ako dramatický.

 

Na čo by som pri stavbe plotu nemal zabudnúť?
Nezabudni na tvojich susedov. Pred stavbou plotu by si mal svojich susedov informovať.

 

Ako zistím, aký plot je pre mňa najlepší?
Existujú rôzne druhy plotov, ktoré zodpovedajú rôznym potrebám. Niektoré ploty poskytujú vyššiu úroveň bezpečnosti, iné zas poskytujú viac súkromia. Odborník na ploty ti bude schopný povedať výhody a nevýhody rôznych druhov plotov.

 

 

Čo zahŕňa stavba, alebo oprava plotu?

Ako prebieha oprava plotu?
Opravy plotu sa líšia v závislosti od typu oplotenia a stupňa poškodenia – odborník na opravy plotu musí posúdiť situáciu priamo na mieste a dá ti odporúčania. Ale ak potrebuješ postaviť nový plot, projekt väčšinou prebieha nasledovne:

 

Výber plotu
Prvý krok pri stavbe plotu spočíva v rozhodnutí pre istý druh materiálu. Medzi najobľúbenejšie typy plotov patria:

 

Betónový plot
Betónové ploty sú populárne pre ich trvanlivosť, nízku náročnosť na údržbu, nadčasový klasický štýl a vysokú úroveň súkromia, ktoré poskytujú.

 

Drevený plot
Štýl murovaného plotu môžete prispôsobiť vzhľadu vášho domova, alebo môžete postaviť plot, ktorý bude vizuálne zjednocovať vašu nehnuteľnosť so susediacimi.

 

Murované ploty z tehly
Od nástenných políc, obrazov a televízorov až po stojany na bicykle a zrkadlá - ak potrebuješ pomoc s montážou na stenu, zavolaj hodinového manžela. Väčšina hodinových manželov prinesie vlastné nástroje, ale možno budeš musieť zaplatiť za materiály, ako sú skrutky, alebo držiaky pre ťažké predmety, ako sú televízory a pod.

 

Sklo
Sklenené oplotenie sa bežne používa pri oplotení bazénov a balkónov.

 

Pletivový plot
Pletivové ploty sú obľúbené pre svoju cenovú dostupnosť. Vyrobené sú z drôteného pletiva ktoré je v pravidelných intervaloch podopierané kovovými stĺpikmi.

Ak si si nie si istý, aký plot si máš vybrať, opýtaj sa odborníka, ktorý ti pomôže vybrať a objednať najvhodnejší plot pre tvoj pozemok.

 

Príprava na stavbu plotu
Inštalácia oplotenia sa začína prípravami. Tie zahŕňajú meranie a označenie oblasti oplotenia, uistenie sa, že oplotenie sa nachádza na hranici pozemku, odstránenie stromov a iných prekážok. Po zmeraní oplotenia bude treba vykopávať otvory pre rohové, stredné a hradlové stĺpiky.

 

Stavba plotu
Pomocou rýchlo tuhnúcej betónovej zmesi sa osadia koncové, rohové a bránové stĺpy. Je treba skontrolovať, či sú stĺpy vztýčené rovno, či sú centrované na línii plotu a či sú v správnej výške. Potom medzi stĺpy nainštaluje alebo vymuruje zvyšok oplotenia. Nakoniec sa nainštaluje brána a skontroluje, či sa hladko otvára a zatvára.

 

Hodnotenie od zákazníkov

Jan K.
Zákazník
Hodnotí
Jaro G.
Poskytovateľ
Najlepší elektrikár
Elektroinštalácia
Mário K.
Zákazník
Hodnotí
Martin V.
Poskytovateľ
Zákazník je spokojný s prácou remeselníka.
Elektroinštalácia
Eva M.
Zákazník
Hodnotí
Pavol P.
Poskytovateľ
P. Horňáka vrelo doporučujeme. Bol ochotný prísť aj neskoro večer, aby nám zapojil dres, d...
Upratovanie
Lucia O.
Zákazník
Hodnotí
Michal H.
Poskytovateľ
velmi dobra a rýchla komunikacia. dodrzanie ceny a slubu, prijemne vystupovanie
Hodinový manžel
Mišo H.
Zákazník
Hodnotí
Peter P.
Poskytovateľ
S panom Vidom som bol velmi spokojny.
Murárske práce, murár
Martin H.
Zákazník
Hodnotí
Jan G.
Poskytovateľ
Všetko ok.:-)
Elektroinštalácia

Naši partneri,
ktorí nám dôverujú

Napísali o nás

Tak neváhajte a jednoducho vyriešte,
svoj projekt s Wiliom.

chcem začať

Články,
ktoré by sa vám mohli páčiť

Máte záujem
o nové zákazky?

Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
zákazky za 68,8 miliónov eur. Pridajte sa aj vy.

registrovať zadarmo