SpäťStavby, prestavby, rekonštrukcie

Ploty a brány

pre túto službu máme 8992 overených poskytovateľov

zadaj dopyt
alebo zavolaj na 0901 900 717
Pondelok až Piatok medzi  9:00 - 17:00

199 720

alkalmazás telepítés

50 983

Létrehozott projekt

4,25

az alkalmazás átlagos értékelése

9,6 a 10 - ből

a megbízók átlagos minősítése a szolgáltatókkal szemben

Potrebuješ postaviť nový plot, alebo nainštalovať bránu? Ploty a brány chránia nielen tvoje súkromie, deti a domácich miláčikov, ale aj tvoj majetok. Či už potrebuješ kovový plot, pletivový plot, murovaný plot, betónový plot, drevený plot, plastový plot, alebo živý plot Wilio ti pomôže nájsť toho pravého odborníka. Poradí ti s výberom vhodnej brány či plotu, zabezpečí stavbu a inštaláciu, prípadne urobí potrebné opravy. Použije pri tom tie správne materiály a vybavenie a postará sa o kvalitný výsledok za tú najlepšiu cenu.

Či už potrebuješ postaviť nový plot, alebo opraviť existujúci, alebo nainštalovať, či opraviť automatickú, či manuálnu bránu Wilio ti pomôže nájsť tých najlepších odborníkov v tvojom okolí.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných odborníkov na ploty a brány z tvojho okolia.

2. Neprekroč svoj rozpočet
Ceny za stavbu či opravu brány a plotu môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať niekoľko ponúk a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu.

Nájdi tých najlepších odborníkov na poty a brány
Najmi si tých najlepšie hodnotených odborníkov na ploty a brány z tvojho okolia, získaš tak kvalitne odvedenú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť.

 

Často kladené otázky

Mám postaviť nový plot, alebo opraviť existujúci plot?
To závisí od aktuálneho stavu plotu, od toho aký je starý, od dostupných materiálov a rozpočtu ktorý máš k dispozícii. Obvykle môžeš pred stavbou nového plotu získať viac času výmenou alebo opravou pokazených častí. No ak je murovaný či betónový plot nestabilný a nakláňa sa, ak je drevo spráchnivené a prehnité, alebo je kovový plot kompletne zhrdzavený, nastal čas na nový.

 

Kde sa bežne používajú brány?
Brány sa najčastejšie inštalujú pri vchode na pozemok, na príjazdovú cestu, pred prístreškom na autá, do plotu na záhrade, pri vchode do záhrady, alebo alebo v ohrade pre zvieratá.

 

Prečo sa mám obrátiť na odborníkov na stavbu plotu a brán?
Ak využiješ služby odborníka na stavbu plotov a brán, budeš mať istotu, že oplotenie bude postavené na profesionálnej úrovni. Pokúšať sa postaviť plot či bránu bez vhodných nástrojov, vybavenia alebo vedomostí môže viesť k nekvalitne postavenému plotu, ktorý môže byť nebezpečný, alebo nebude vyzerať esteticky a brány, ktorá sa bude kaziť.

 

Mám si dať nainštalovať manuálnu, alebo automatickú bránu?
Náš odborník na brány ti pomôže vybrať tú najvhodnejšiu bránu, ktorá bude zodpovedať tvojim potrebám a rozpočtu. Aj keď automatické brány bývajú o niečo drahšie, sú často využívané hlavne na príjazdových cestách pri domoch a prístreškoch na autá, pretože na otvárenie a zatváranie brány nemusíš vystúpiť z auta.

 

Koľko stojí oplotenie?
Cena plotu sa bude líšiť v závislosti od toho, či je potrebné odstrániť starý plot, od typu plotu, dĺžky plotu, či je potrebná brána a ďalšie doplnky.

 

Ako zistím či má môj dodávateľ plotu riadne skúsenosti?
Skutočný odborník na stavbu plotu ti bude ochotný odpovedať na akékoľvek otázky, ktoré ťa zaujímajú a oboznámi ťa s rôznymi možnosťami oplotenia, ktoré existujú.

 

Ako dlho vydrží môj nový plot?
Drevené ploty zvyčajne vydržia 10 až 12 rokov, murovaný plot vydrží približne 50 rokov a gabiónové ploty môžu vydržať aj 100 rokov. Samozrejme, prírodné úkazy ako sú povodne, padajúce konáre stromov, záplavy a búrky môžu spôsobiť poškodenia takže bude potrebné urobiť opravu plotu. Pravidelná údržba a starostlivosť môžu predĺžiť životnosť tvojho plotu.

 

Musím odborníkovi poskytnúť vybavenie, materiál, alebo súčiastky na inštaláciu brány?
Obvykle si remeselník prinesie vlastné nástroje a vybavenie, ale bude požívať materiál a súčiastky, ktoré mu poskytneš, alebo zaplatíš ty. Môže ti poradiť s výberom a pri objednaní brány a ďalšieho potrebného materiálu.

 

Ktorý typ plotu je najlepší?
To, ktorý typ plotu je pre tvoju nehnuteľnosť najvhodnejší závisí od tvojho rozpočtu, ako veľmi je plot náročný na údržbu, od toho či máš domáce zvieratká alebo psov, ktorým treba zabrániť v úteku a od toho či preferuješ plot cez ktorý je vidno, alebo chceš mať súkromie. Najvýhodnejšou možnosťou sú obvykle drevené ploty, ale kovové ploty bývajú menej náročné na údržbu a sú trvanlivejšie.

 

Ako dlho bežne trvá inštalácia brány?
Dĺžka inštalácie bude závisieť od typu brány, či ide o manuálnu alebo automatickú bránu a od jej veľkosti. Väčšinou inštalácia brány trvá od 1 do 5 hodín.

 

Ako dlho bude trvať stavba plotu?
Koľko stavba daného plotu potrvá bude záležať aj od zvoleného materiálu, dĺžky plotu, náročnosti terénu, a ďalších faktorov. Väčšinou však trvá 3 až 5 dní, a to vrátane odstránenia starého plotu, prípravy a inštalácie nového plotu. Niektoré typy plotov sa inštalujú rýchlejšie ako iné.

 

Čo je súčasťou inštalácie brány?
Náš odborník ti poradí a pomôže so všetkým, čo sa týka brány, od jej výberu a inštalácie po opravu a údržbu. Väčšina našich odborníkov má skúsenosti s rôznymi typmi oplotenia a pomôžu ti nielen vybrať bránu, ktorá sa bude hodiť k existujúcemu oploteniu, ale aj postaviť či opraviť plot.

 

Mal by byť plot vodorovný alebo sledovať terén?
Pri stavbe plotu na nerovnom teréne je jednou z možností sledovať terén pozemku. Pri tejto metóde je vhodné aby bol sklon pozemku skôr mierny ako dramatický.

 

Na čo by som pri stavbe plotu nemal zabudnúť?
Nezabudni na tvojich susedov. Pred stavbou plotu by si mal svojich susedov informovať.

 

Ako zistím, aký plot je pre mňa najlepší?
Existujú rôzne druhy plotov, ktoré zodpovedajú rôznym potrebám. Niektoré ploty poskytujú vyššiu úroveň bezpečnosti, iné zas poskytujú viac súkromia. Odborník na ploty ti bude schopný povedať výhody a nevýhody rôznych druhov plotov.

 

Koľko stojí inštalácia, alebo oprava brány?
Náklady na inštaláciu brány budú závisieť od toho, či ide o kompletnú novú inštaláciu, alebo opravu, o aký typ brány ide, z akého materiálu je brána, od veľkosti brány a od toho kde sa inštaluje.

 

Aké sú bežné typy brán?

Automatické alebo aj elektrické brány sú vhodné pre príjazdové cesty a prístrešky pre autá pretože na zatvorenie a otvorenie brány nemusíš vystupovať z auta. Náš odborník ti pomôže s inštaláciou a nastavením ovládania brány aby si ju mohol otvárať pomocou diaľkového ovládača. Odporučí ti aj najvhodnejší typ brány či už krídlovú, alebo posuvnú.

 

Krídlové brány sú používané najčastejšie aj preto, že sa ľahko ovládajú. Brána sa nachádza na závese a uzatvára sa pomocou západky. Náš odborník na brány ti odporučí štýl, ktorý sa bude hodiť k tvojmu plotu a nehnuteľnosti.

 

 

 

Posuvné brány sú ideálne pre nehnuteľnosti s obmedzeným priestorom po stranách brány alebo pre väčšie brány na príjazdovej ceste, kde krídlová brána nie je vhodná. Posuvné brány si vyžadujú pravidelnú údržbu.

 

Čo zahŕňa stavba, alebo oprava plota?

Ako prebieha oprava plotu?
Opravy plotu sa líšia v závislosti od typu oplotenia a stupňa poškodenia – odborník na opravy plotu musí posúdiť situáciu priamo na mieste a dá ti odporúčania. Ale ak potrebuješ postaviť nový plot, projekt väčšinou prebieha nasledovne:

 

Výber plotu
Prvý krok pri stavbe plotu spočíva v rozhodnutí pre istý druh materiálu. Medzi najobľúbenejšie typy plotov patria:

 

Betónový plot
Betónové ploty sú populárne pre ich trvanlivosť, nízku náročnosť na údržbu, nadčasový klasický štýl a vysokú úroveň súkromia, ktoré poskytujú.

 

Drevený plot
Štýl murovaného plotu môžete prispôsobiť vzhľadu vášho domova, alebo môžete postaviť plot, ktorý bude vizuálne zjednocovať vašu nehnuteľnosť so susediacimi.

 

Murované ploty z tehly
Štýl murovaného plotu môžete prispôsobiť vzhľadu vášho domova, alebo môžete postaviť plot, ktorý bude vizuálne zjednocovať vašu nehnuteľnosť so susediacimi.

 

Sklo
Sklenené oplotenie sa bežne používa pri oplotení bazénov a balkónov.

 

Pletivový plot
Pletivové ploty sú obľúbené pre svoju cenovú dostupnosť. Vyrobené sú z drôteného pletiva ktoré je v pravidelných intervaloch podopierané kovovými stĺpikmi.

Ak si si nie si istý, aký plot si máš vybrať, opýtaj sa odborníka, ktorý ti pomôže vybrať a objednať najvhodnejší plot pre tvoj pozemok.

 

Príprava na stavbu plotu
Inštalácia oplotenia sa začína prípravami. Tie zahŕňajú meranie a označenie oblasti oplotenia, uistenie sa, že oplotenie sa nachádza na hranici pozemku, odstránenie stromov a iných prekážok. Po zmeraní oplotenia bude treba vykopávať otvory pre rohové, stredné a hradlové stĺpiky.

 

Stavba plotu
Pomocou rýchlo tuhnúcej betónovej zmesi sa osadia koncové, rohové a bránové stĺpy. Je treba skontrolovať, či sú stĺpy vztýčené rovno, či sú centrované na línii plotu a či sú v správnej výške. Potom medzi stĺpy nainštaluje alebo vymuruje zvyšok oplotenia. Nakoniec sa nainštaluje brána a skontroluje, či sa hladko otvára a zatvára.

 

Hodnotenie od zákazníkov

Ester G.
Zákazník
Hodnotí
Martin G.
Poskytovateľ
star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
Parada, dobra robota, dobra cena a prijemny clovek!
Maliarske práce, Maliar
Jan K.
Zákazník
Hodnotí
Jaro G.
Poskytovateľ
star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
Najlepší elektrikár
Elektroinštalácia
Michal K.
Zákazník
Hodnotí
Peter P.
Poskytovateľ
star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
Absolútna spokojnosť s prácou aj prístupom. Zodpovedný a spoľahlivý. Palec hore!
Hodinový manžel
Peťka J.
Zákazník
Hodnotí
Jaro G.
Poskytovateľ
star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
Spokojnost vseobecne,zodpovedny pristup
Vodoinštalácia
Matus R.
Zákazník
Hodnotí
Tibor A.
Poskytovateľ
star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
Velmi dobra robota, komunikacia, ferovy pristup. Odporucam.
Záhrada a vonkajšie práce
Lucia O.
Zákazník
Hodnotí
Michal H.
Poskytovateľ
star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
velmi dobra a rýchla komunikacia. dodrzanie ceny a slubu, prijemne vystupovanie
Hodinový manžel

Naši partneri,
ktorí nám dôverujú

Napísali o nás

Tak neváhaj a jednoducho vyrieš,
svoj projekt s wiliom.

chcem začať

Máš záujem
o nové zákazky?

Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
zákazky za 35,8 miliónov eur. Pridaj sa aj ty.

registrovať zadarmo