Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

SpäťStrechár, klampiar

Oprava strechy

pre túto službu máme 3360 overených poskytovateľov

zadajte dopyt

199 720

inštalácií aplikácie

50 983

Zadaných projektov

4,25

je priemerné hodnotenie aplikácie

9,6 z 10

je priemerne hodnotenie poskytovateľov zákazníkmi

O strechu sa treba správne starať. Zatekajúca, alebo poškodená strecha je viac ako nepríjemnosť. Už pri prvých zrážkach a mrazoch môže pokazená strecha spôsobiť poškodenie majetku a ohroziť bezpečie obyvateľov domu. Opravu strechy by si nikdy nemal odkladať, ani odďaľovať provizórnymi riešeniami. Či už potrebuješ strechu úplne vymeniť, opraviť jej časti, alebo ju poriadne vyčistiť, postačí pár kliknutí na to aby si našiel kvalitného odborníka na opravu strechy v tvojom okolí.

Wilio ti pomôže nájsť odborníka na opravu strechy, ktorý ti pomôže vyriešiť problémy zapríčinené vetrom, víchricou, opotrebovaním a nedostatočnou údržbou.


 

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od skúsených strechárov, či už klampiarov alebo pokrývačov priamo z tvojho okolia.

2. Neprekroč tvoj rozpočet
Ceny za opravu strechy môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi tých najlepších profesionálov na opravu strechy
Najmi si tých najlepšie hodnotených klampiarov a pokrývačov z okolia, získaš tak kvalitnú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Za rozumnú cenu.

 

Často kladené otázky

Aké zručnosti má odborník na opravu strechy?
Každý typ strechy (sedlová, valbová, polvalbová, stanová, manzardová, oblá, pilová, kužeľová, plochá, a iné) si vyžaduje osobitný prístup a individuálne riešenie výstavby, pokládky a ďalších detailov. Pokrývači a klampiari vedia ako opraviť strechu pomocou odborných nástrojov, materiálov a postupov. Vedia ti poradiť ako zvoliť vhodnú konštrukciu strechy a strešné materiály. Odstránia starú strešnú krytinu, vymenia poškodené difúzne fólie, poškodené časti strechy, inštalujú nové strešné krytiny, a utesnia škáry. V prípade potreby, vymenia alebo zafixujú poškodené konštrukčné prvky ako napr. krokvy. Ovládajú aj bezpečnostné postupy, ktoré treba dodržiavať pri výškových prácach a pri oprave a montáži strechy.

 

Moja strecha zateká - čo sa dá robiť kým príde pokrývač či klampiar, ktorý mi strechu opraví?
Ak voda preniká cez strop, zachytávaj ju do vedier alebo iných veľkých nádob. Premiestni akýkoľvek nábytok, alebo osobné veci, aby sa nenamočili. Pokiaľ je to bezpečné, môžeš dočasne na poškodené miesto v streche umiestniť nepriepustnú fóliu alebo igelit s dostatočnou hrúbkou tak, aby si zamedzil prenikaniu vody do miestnosti pri slabých dažďoch. Nikdy však nevstupuj priamo na strechu sám, bez dostatočného istenia a potrebných ochranných prvkov.

 

Koľko stojí oprava strechy?
Cena práce bude závisieť od množstva práce, rozsahu poškodenia, použitých materiálov a od typov prác, ktoré bude treba vykonať. Cenu ovplyvní aj to či sa daná práca oceňuje podľa metráže napr. montáž krovu, montáž krytiny, debnenie krovu, montáž zvodov, žľabov, a ďalších prác, alebo výkonu ako celku, napr. montáž strešného okna, alebo montáž lemu komína. Cenu môže ovplyvniť aj to či je pokrývač či klampiar nablízku, alebo musí prísť z väčšej vzdialenosti.

 

Mám strešné krytiny a náradie dodať ja, alebo si dodávateľ prinesie svoje vlastné?
Pokrývači a klampiari si obvykle prinesú všetky potrebné nástroje a vybavenie, ale strešné krytiny a ďalší stavebný materiál musíš po konzultácii s majstrom uhradiť alebo dodať ty. Uisti sa, že máš všetkého potrebného materiálu dostatok. Najlepšie je dohodnúť sa aké materiály bude potrebné zakúpiť, ešte pred potvrdením cenovej ponuky na opravu či inštaláciu strechy.

 

Ako vznikajú poškodenia strechy?
Poškodenia strechy môžu vzniknúť z rôznych príčin: nesprávna inštalácia strechy, poškodenie vetrom, víchricou, drobnými škodcami ako sú vtáky, či myši, a nedostatočnou údržbou. Navyše niektoré strešné materiály majú životnosť iba 15 až 20 rokov, preto môže byť načase strechu vymeniť, ideálne tesne predtým ako sa začne unavený materiál rozpadať.

 

 

 

S akými opravami strechy ti môžu odborníci pomôcť?
Najbežnejší problém s ktorým ti môže pokrývač strechy, alebo klampiar pomôcť je zatekajúca strecha. Dôvodom môžu byť prasknutá či odpadnutá krytina , poškodená hydroizolačná strešná fólia, alebo problém s povrchovým tmelom. Ďalším častým problémom bývajú upchaté, prasknuté, alebo zlomené žľaby a odtokové potrubia, čo môže spôsobiť zatekanie vody zo strechy.

 

Ako nájdem dobrého odborníka na inštaláciu, alebo opravu strechy?
Vytvorenie dopytu na Wilio je rýchly a jednoduchý spôsob, ako nájsť skúseného a ochotného odborníka na klampiarske a pokrývačské práce v tvojom okolí. Wilio ti pomôže nájsť odborníka ktorý sa ti dokáže časovo prispôsobiť a robí všetky práce ktoré požaduješ, ako napríklad žehlenie košieľ, umývanie okien a pod.

 

Ako dlho potrvá oprava strechy?
Oprava strechy môže trvať aj niekoľko dní, závisí to od veľkosti strechy a rozsahu poškodenia. Priebeh opráv bude závisieť aj od počasia, pretože väčšinu opráv striech je možné robiť iba v priaznivom počasí, keď neprší.

 

Aké práce robí odborník na opravu strechy?
Pokrývači a klampiari opravujú a inštalujú nové strechy tak, aby zabezpečili ich nepriepustnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pracujú pritom aj s ďalšími strešnými prvkami, ako sú odkvapové žľaby a zvody, alebo solárne panely.

- Odstraňovanie alebo oprava rozbitých bridlíc, plechov, asfaltovej či plastovej krytiny, alebo zastrešení z iných materiálov a latovania

- Pokrývanie striech krytinami, šindľami, škridlami, plechmi, bridlicami, aj s rezaním a s doplnkami

- Kontrola drevených konštrukcií, trámov, a krokiev

- Montáž záveterných listov na strechy

- Montáž krovu

- Debnenie krovu doskovaním

- Montáž fólii a kontralát

- Rezanie a oplechovanie komínov a stien

- Montáž lemu komína

- Montáž zvodov a žľabov

- Utesnenie strešných škár maltou

- Montáž strešného okna
 

 

Aké služby môžu byť súčasťou opravy strechy?

Čo všetko pre mňa môže urobiť pokrývač strechy, alebo klampiar?
Pokrývači pre teba môžu urobiť oveľa viac ako len inštaláciu novej strechy. Môžu opraviť časti strechy, vymeniť staré strešné krytiny, opraviť žlaby a odtoky a skontrolovať celú strechu či nie je nevyhnutná údržba aby sa zabránilo ďalším problémom v budúcnosti.

 

Údržba a čistenie strechy
Či už potrebuješ strechu očistiť a preventívne skontrolovať, alebo potrebuješ urobiť pravidelnú údržbu, Wilio ti pomôže nájsť vhodného odborníka. Ten skontroluje tvoju strechu, identifikuje akékoľvek problémy a navrhne postup, aby strecha opäť vyzerala ako nová. Strechu treba pravidelne kontrolovať a udržiavať pomocou ochranných náterov a tesnenia, aby sa predĺžia jej životnosť.

 

Inštalácia strechy
Či už ide o inštaláciu strechy nového domu, alebo výmenu strechy staršieho domu, odborník na opravu a inštalácie strechy zabezpečí, že tvoj domov bude suchý, bezpečný a odolný voči všetkým vplyvom počasia.

 

 

Oprava strechy
Každé poškodenie strechy by sa malo opraviť skôr než dôjde k zatekaniu, poškodeniu majetku vodou a plesniam. Odborník na opravu strechy posúdi poškodenie a navrhne ako postupovať. Oprava môže byť jednoduchá aj zložitá a môže zahŕňať výmenu strešných krytín, odstránenie hrdze a opravu kovových častí, alebo výmenu tesniaceho materiálu alebo upevňovacích prvkov

 

Inštalácia a opravy žlabov
Systém na odvádzanie vody zo strechy, ktorý tvoria žlaby a odtokové potrubia je dôležitý pre dlhú životnosť strechy. Ak sú odkvapy zanesené, hrdzavé, poškodené, potrhané od mrazu alebo presakujúce môžu spôsobiť rôzne problémy. Odborník na opravu strechy môže pomôcť s inštaláciou nových odkvapov, opravou poškodených odkvapov a zvodov, alebo vyčistením odkvapov.

 

 

Hodnotenie od zákazníkov

Petra P.
Zákazník
Hodnotí
Juraj B.
Poskytovateľ
velmi ustretovy, velmi rýchlo opravené
Elektroinštalácia
Marcel N.
Zákazník
Hodnotí
Martin V.
Poskytovateľ
Sympatický pán s príjemným vystupovaním. Vyzerá, že vo svojom odbore sa vyzná. Robotu urob...
Elektroinštalácia
Kristián C.
Zákazník
Hodnotí
Peter P.
Poskytovateľ
Všetko super
Hodinový manžel
Marek N.
Zákazník
Hodnotí
Peter P.
Poskytovateľ
S pracou som maximalne spokojna.
Hodinový manžel
Peťka J.
Zákazník
Hodnotí
Jaro G.
Poskytovateľ
Spokojnost vseobecne,zodpovedny pristup
Vodoinštalácia
Martin R.
Zákazník
Hodnotí
Michal P.
Poskytovateľ
Praca bola vykonana podla poziadaviek v rozumnom case. S pristupom som bol spokojny tiez. ...
Montáž, skladanie nábytku

Naši partneri,
ktorí nám dôverujú

Napísali o nás

Tak neváhajte a jednoducho vyriešte,
svoj projekt s Wiliom.

chcem začať

Články,
ktoré by sa vám mohli páčiť

Máte záujem
o nové zákazky?

Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
zákazky za 68,8 miliónov eur. Pridajte sa aj vy.

registrovať zadarmo