SpäťMurár, Stavebný robotník

Murárske práce, murár

pre túto službu máme 8626 overených poskytovateľov

zadaj dopyt
alebo zavolaj na 0901 900 717
Pondelok až Piatok medzi  9:00 - 17:00

199 720

inštalácií aplikácie

49 454

Zadaných projektov

4,25

je priemerné hodnotenie aplikácie

9,6 z 10

je priemerne hodnotenie poskytovateľov zákazníkmi

Hľadáš šikovného odborníka na murárske práce? Či už potrebuješ vymurovať dom, pristaviť zopár miestností, nadstavať ďalšie poschodie, vymeniť jadro, alebo zmeniť dispozíciu bytu, pomôžeme ti nájsť majstra na murárske práce, ktorý to zvládne. Naši murári zvládnu všetko od postavenia garáže, cez prestavbu podkrovia, pridanie zimnej záhrady až po stavbu domu od základov. Ušetri čas a peniaze porovnaním ponúk a výberom najlepšie hodnotených majstrov murárov z tvojho okolia.Wilio ti pomôže nájsť odborníkov na murárske práce, ktorí pre teba vymurujú všetko od základov, nosných stien a stĺpov, až po komín či krb. Kvalitne, za rozumnú cenu a vtedy keď to potrebuješ.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych stavebných firiem. Zadaj tvoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od odborníkov na murárske práce z tvojho okolia.

2. Neprekroč svoj rozpočet
Ceny za murárske práce môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a typu stavby.

3. Nájdi tých najlepších majstrov murárov
Najmi si tých najlepšie hodnotených odborníkov na murárske práce z okolia, získaš tak kvalitnú prácu, ktorá vydrží dlhé roky.Často kladené otázky

Čo sú murárske práce?
Murárske práce zahŕňajú stavbu všetkých konštrukcii spojením materiálov pomocou malty. Malta je forma cementu, ktorá po vyschnutí drží pohromade štruktúru z tehál, betónu, kameňa, mramoru a ďalších materiálov. Na murárske práce sa používajú materiály vyrobené človekom, ale aj také ktoré sa prirodzene vyskytujú v prírode.

 

Ako nájsť odborníka na murárske práce v mojom okolí?
Najlepší spôsob, ako nájsť odborníka na murárske práce, je na zadať dopyt na Wilio. Tvoj dopyt pošleme odborníkom s potrebnou kvalifikáciou a ty si budeš môcť vybrať hneď z niekoľkých ponúk od majstrov, ktorí vedia prácu vykonať vtedy, keď to potrebuješ. Potom porovnaj ponuky, prečítaj si hodnotenia a recenzie od zákazníkov a pozri si fotografie hotových murárskych prác aby si si vybral toho správneho odborníka na tvoj projekt.

 

Môžem si murárske práce urobiť sám?
Mnohé murárske práce sú zložitejšie, ako by sa mohlo zdať. Dekoratívnu stenu do záhrady, ktorá nie je nosná môže postaviť aj domáci kutil. No pokiaľ ide o stavanie oporných múrov, budovanie základov, alebo je potrebné aby majster vedel stavať podľa architektonických plánov a výkresov mal by si túto prácu radšej nechať na profesionálov. Budeš si tak môcť byť istý že všetky murárske práce boli urobené kvalitne a že stavba bude bezpečná a trvácna.

 

Mám materiál na murárske práce dodať ja, alebo si murár prinesie svoje vlastné?
Tehly a ďalší stavebný materiál musíš po konzultácii s murárom uhradiť alebo dodať ty. Vždy sa uisti, že máš všetkého potrebného materiálu dostatok. Najlepšie je dohodnúť sa aké materiály bude potrebné zakúpiť, ešte pred potvrdením cenovej ponuky na murárske práce.

 

Ako dlho trvajú murárske práce?
Dĺžka murárskych prác bude závisieť od toho o aký typ práce ide, od množstva potrebných prípravných prác a toho koľko metrov bude treba murovať. Menšie murárske práce zvládne šikovný murár za pár hodín, zatiaľ čo väčšie projekty ako je napríklad stavba domu, potrvajú aj niekoľko týždňov.

 

Ktorý typ materiálu je na murárske práce najlepší?
Odpoveď na túto otázku do značnej miery závisí od konkrétneho projektu. V závislosti od štýlu, potrieb a umiestnenia konštrukcie, ktorá sa bude murovať je vhodné zvážiť rôzne materiály. Napríklad, ak je konštrukcia umiestená v exteriéri bude treba aby bol použitý materiál, ktorý je trvanlivý a odolný voči počasiu. Na druhej strane, ak ide o prvky interiérového dizajnu, bude dôležitejší vzhľad finálneho produktu, namiesto toho, aký je odolný.

 

Ako dlho trvá murovanie?
Závisí to od typu murárskej práce, ktorú treba urobiť, od množstva potrebných prípravných prác a koľko metrov bude treba murovať. Priemerne môže murár položiť 280 až 500 tehál za deň. Menšie práce môžu byť vykonané aj za pár hodín, zatiaľ čo väčšie projekty ako je napríklad stavba domu, môžu trvať niekoľko týždňov.

 Aké typy murárskych prác si môžem objednať?

 • Murovanie z tehál a betónových tvárnic
 • Stavanie kamenných, alebo tehlových stien, oporných múrov, stĺpov, dekoratívnych alebo funkčných štruktúr
 • Stavba a opravy komínov
 • Opravy poškodených múrov a výmena poškodených, alebo rozpadávajúcich sa tehál a muriva
 • Stavanie kamenných múrov s pomocou malty alebo bez nej
 • Odlievanie betónových stĺpov, základov, podložiek
 • Opravy cementu
 • Omietanie a stierkovanie stien
 •  

 • Hydroizolácia základov z betónu, tvárnic alebo kameňa
 • Inštalácia obkladu z prírodného alebo umelého kameňa
 • Betónovanie
 • Inštalácia a rekonštrukcia dekoratívnych kamenných a architektonických detailov, ako sú parapety, arkiere a pod.
 • Inštalácia kamenných chodníkov, terás, ohnísk, schodov
 • Vylievanie betónových schodov a chodníkov
 • Príjazdové cesty z betónu, štrku, dlaždíc, alebo z kameňa
 •    Aké typy materiálov môžem použiť na murárske práce?

  Tehla
  Tehla je dnes najobľúbenejší murársky materiál. Je to kvalitný a odolný materiál, ktorý bude vyzerať dobre a štýlovo po celý život nehnuteľnosti. Tehly existujú v celej škále štýlov, od tradičných červených až po moderné textúry a farby. Zvyčajne sa vyrábajú z hliny, piesku, vody a niekedy aj vápna alebo popola. Rôzne druhy tehál môžu obsahovať rôzne prísady, ktoré sa zmiešajú a potom formujú. Keď sú tehly vytvarované, vypália sa.  Škárované tehly sú hutné tehly s hladkým povrchom, tiež nazývané lícovky, ktoré sa môžu nechať odkryté bez omietky. Tehly sa ukladajú do behúňovej, väzákovej, krížovej, alebo polokrížovej väzby. Pri tomto type murárskych prác sa kladie dôraz na vytváranie rovnomerných škár. Škáry muriva sa najprv vyškrabú a potom rovnomerne vypĺňajú bežnou alebo cementovou maltou. Škáry možno zaplniť až do roviny líca škáry. Po zatuhnutí sa zatierajú vodonepriepustnou vrstvou, aby vlhkosť neprenikla do muriva.

   

  Pórobetón
  Pórobetón je ľahký stavebný materiál, ktorý sa vyrába z plniva (piesku, alebo popolčeka), spojiva (vápno a cement), vody a plynotvornej prísady. Jeho použitie v murárskych prácach uľahčuje fakt, že je dostupný vo forme tvárnic, ako aj vo forme kompletných systémov na stavbu stien a stropov. Preto že je ľahký, jeho použitie šetrí náklady pri dimenzovaní nosných konštrukcií, ako aj pri doprave. Pórbetónové tvárnice sú väčšie ako tehly. Tie, ktoré sa požívajú na nosné a obvodové steny majú do seba zapadajúce perá a drážky, vďaka čomu sa pri murovaní používa malta iba v horizontálnych škárach. Je tak potrebných oveľa menej maltovaných spojov aj úkonov pri murovaní. Je nehorľavý, reguluje vlhkostné pomery v interiéri a je mrazuvzdorný.

   

  Kamenné murivo
  V murárskych prácach sa používaj dva druhy kameňov. Riadkové murivo teda opracované kamenné bloky, ktoré je možné nájsť vo viacerých tvaroch a vzoroch. A lomový kameň, tiež známy ako drsný kameň, ktorý sa ukladá ako „sutinové murivo“. Výsledkom je menej čistý vzhľad a steny bez pravidelného vzoru. Namiesto toho, lomový kameň poskytuje autentickejší vzhľad, ktorý môže vyzerať skvele.

   

  Betónové bloky
  Betónové tvárnice sa dodávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch, vďaka ktorým sú univerzálnym stavebným materiálom. Betón sa kladie podobne ako tehla. Pretože betónové tvárnice sú omnoho väčšie ako tehly, tieto murárske práce trvajú oveľa kratšie. Betónové tvárnice sú preto veľmi obľúbeným stavebným materiálom. Okrem toho bývajú zvyčajne cenovo dostupnejšie ako tehly a sú tiež odolné voči ohňu. Často sa používajú najmä na základy.

   

  Hodnotenie od zákazníkov

  Petra P.
  Zákazník
  Hodnotí
  Juraj B.
  Poskytovateľ
  star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
  velmi ustretovy, velmi rýchlo opravené
  Elektroinštalácia
  Martin P.
  Zákazník
  Hodnotí
  Miroslav V.
  Poskytovateľ
  star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
  Majster bol dochvilny, vyborna komunikacia, dohodnuta cena dodrzana.
  Elektroinštalácia
  Michal K.
  Zákazník
  Hodnotí
  Peter P.
  Poskytovateľ
  star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
  Absolútna spokojnosť s prácou aj prístupom. Zodpovedný a spoľahlivý. Palec hore!
  Hodinový manžel
  Michal R.
  Zákazník
  Hodnotí
  Ľuboš M.
  Poskytovateľ
  star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
  Skvelá práca, skvelý prístup.
  Murárske práce, murár
  Kristián C.
  Zákazník
  Hodnotí
  Peter P.
  Poskytovateľ
  star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
  Všetko super
  Hodinový manžel
  Peťka J.
  Zákazník
  Hodnotí
  Jaro G.
  Poskytovateľ
  star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.star-fullCreated with Sketch.
  Spokojnost vseobecne,zodpovedny pristup
  Vodoinštalácia

  Naši partneri,
  ktorí nám dôverujú

  Napísali o nás

  Tak neváhaj a jednoducho vyrieš,
  svoj projekt s wiliom.

  chcem začať

  Máš záujem
  o nové zákazky?

  Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
  zákazky za 35,8 miliónov eur. Pridaj sa aj ty.

  registrovať zadarmo