Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

SpäťKúrenie, klimatizácia, vzduchotechnika, rekuperácia

Inštalácia / oprava klimatizácie

pre túto službu máme 2973 overených poskytovateľov

zadajte dopyt
alebo zavolajte na 0901 900 717
Pondelok až Piatok medzi  9:00 - 17:00

199 720

inštalácií aplikácie

50 983

Zadaných projektov

4,25

je priemerné hodnotenie aplikácie

9,6 z 10

je priemerne hodnotenie poskytovateľov zákazníkmi

Hľadáš odborníka na inštaláciu či opravu klimatizácie vo svojom okolí? Aby klimatizácia fungovala dobre, je potrebné aby bola správne nainštalovaná, pravidelne čistená a udržiavaná. Prípadné opravy musí riešiť kvalifikovaný odborník. Tvoja klíma bude tak počas horúcich dní vždy spoľahlivo a príjemne chladiť.

Wilio ti pomôže nájsť odborníkov na klimatizácie vo tvojom okolí. Stačí zadať dopyt a za pár minút dostaneš prvé ponuky od miestnych odborníkov, ktorí prácu odvedú vtedy keď ti to vyhovuje a za priateľskú cenu.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych klimatizačných firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných odborníkov na klimatizáciu z okolia.

2. Neprekroč svoj rozpočet
Ceny za inštaláciu či opravu klimatizácie môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu.

3. Nájdi tých najlepších odborníkov na klimatizáciu
Najmi si tých najlepšie hodnotených odborníkov na klimatizácie z okolia, získaš tak istotu kvalitnej práce, na ktorú sa môžeš spoľahnúť.

 

Často kladené otázky

Čo je súčasťou štandardnej údržby klimatizácie ?
Počas servisu klimatizácie skontroluje servisný technik chladivo (R32, R410A), tlak v systéme, filtre, elektroniku, tesnenia a odtok kondenzátu. Vydezinfikuje a vyčistí výparník, filtre, kryty, vonkajšie kondenzátory, odpad kondenzátu a elektroniku. Skontroluje chladiaci okruh, hlučnosť, chod jednotlivých prevádzkových režimov a dotiahne spoje.

Servis klimatizácie (profylaxia) zahŕňa najmä tieto úkony:

 • dezinfekcia výparníka
 • čistenie krytu vnútornej jednotky
 • kontrola hlučnosti motora a ložísk
 • vyčistenie elektroniky
 • dotiahnutie elektro a mechanických spojov
 • dezinfekcia odpadu kondenzátu
 • kontrola a čistenie alebo výmena filtrov
 • čistenie vonkajších kondenzátorov
 • kontrola ovládacích funkcií
 • kontrola režimov Fan, Cool, Heat
 • kontrola stavu tepelných izolácií
 • kontrola tesnosti chladiaceho okruhu
 • čistenie krytov vonkajšej jednotky

 

Prečo je potrebné vykonávať pravidelný ročný servis klimatizácie, tzv. profylaxiu?
Pravidelný servis klimatizácie je nevyhnutnou podmienkou pre jej bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť. Kontrola a oprava klimatizácie nezahŕňa len čistenie klimatizácie a dezinfekciu, ale aj revíziu chodu zariadenia. Vyčistenie klimatizácie vie znížiť spotrebu energie a teda aj cenu prevádzky. Zanedbanie nevyhnutnej údržby spôsobí stály pokles výkonu klimatizácie, zatiaľ čo spotreba energie sa bude zvyšovať.

 

Ako často treba vykonávať servis klimatizácie?
To ako často treba vykonať servis klimatizácie bude závisieť od toho, ako často používaš klimatizačnú jednotku a ako veľmi prašné, alebo znečistené je vonkajšie prostredie. Ak pravidelne čistíš filtre každých pár týždňov a udržiavaš vonkajšiu jednotku čistú od nečistôt a pavučín, profesionálnu údržbu budeš potrebovať iba raz ročne.

 

Mám dať klimatizačnú jednotku opraviť alebo vymeniť?
Pri rozhodovaní, či by si mal klimatizačnú jednotku opraviť alebo vymeniť, zváž faktory ako: vek klimatizačnej jednotky, jej energetická účinnosť a cena novej jednotky versus náklady na opravu.

 

Aké typy opráv klimatizácie bývajú najčastejšie potrebné?
Chladiarenske opravy klimatizácie:

 • Naplnenie novým chladivom s odstránením miesta úniku chladiva
 • Doplnenie chladiva
 • Výmena súčiastky v chladiacom okruhu
 • Nový kompresor

Elektrické opravy klimatizácie:

 • Zásah, alebo diagnostika problému v el. okruhu
 • Elektrická oprava klimatizácie s výmenou súčiastky
 • Náhradný rozbehový kondenzátor

Opravy kondenzátu:

 • Oprava kondenzátu: prečistenie
 • Oprava kondenzátu: prerábka (iné uloženie, lepenie, vŕtanie)
 • Oprava čerpadla kondenzátu
 • Montáž čerpadla kondenzátu
 • Oprava / výmena hadice / trubky na kondenzát

 

Čo sa stane, ak nebude vykonaný pravidelný servis klimatizácie?
Klimatizačná jednotka má v sebe komponenty, ktoré filtrujú vzduch, a ak sa tieto filtre pravidelne nečistia začnú v jednotke rásť baktérie ktoré budú pri fungovaní klimatizácie prenášané do obehu. Pravidelný servis je preto potrebný aby bol vzduch z klimatizácie čistý a zdravotne nezávadný, ale aj preto aby klimatizačná jednotka fungovala bez porúch, aby malo zariadenie čo najnižšiu spotrebu elektrickej energie a dlhú životnosť.

 

Ako často je potrebné robiť servis klimatizačnej jednotky?
Odborníci odporúčajú vykonávať servis klimatizácie v bytoch a domoch raz ročne. Najlepšie začiatkom jari. Aby si však zaistil, že tvoja klimatizácia bude fungovať efektívne, je ju okrem ročného servisu treba aj pravidelne čistiť.

 

Koľko stojí servis klimatizácie?
Priemerné náklady na servis klimatizácie sa pohybujú od 50 do 300 €. Cena závisí od toho koľko je zapojených klimatizačných jednotiek, akého sú typu, kde sú umiestnené a ďalších faktorov.

 

 

Ako prebieha inštalácia klimatizácie?

Obhliadka a zameranie klimatizácie
Každá inštalácia klimatizácie začína obhliadkou a zameraním. Je to jeden z najdôležitejších krokov potrebných na to aby bola klimatizácia užívateľsky komfortná, efektívna, realizovateľná a s čo možno najmenším zásahom do tvojho objektu. Počas obhliadky sa dimenzuje počet jednotiek potrebných na inštaláciu, ich výkon a umiestnenie.

 

Inštalácia a montáž klimatizácie
Nástenné klimatizácie najčastejšie pozostávajú z jednej vonkajšej jednotky a z jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Pri inštalácii klimatizácie treba tieto vnútorné a vonkajšie jednotky prepojiť s chladivom ako aj elektricky, čo si vyžaduje odbornosť a skúsenosti. Preto je potrebné sa obrátiť na odborníka.

Montáž klimatizácie sa začína presným určením miesta vonkajších a vnútorných jednotiek. Je potrebné aby sa potrubia vedúce ku vnútorným a vonkajším jednotkám mohli byť bez prekážok privedené až ku zariadeniam. Rovnako je potrebné určiť kam sa bude odvádzať kondenz. Pri chode klimatizácie vzniká veľa vody preto musí odtok vody byť v spáde. Za deň sa jej môže vytvoriť až päť litrov. Voda sa obvykle odvádza buď von, mimo domu napr. do zvodov, do sifónu alebo do nádržky na WC.

 

Potrubia sa dajú viesť káblovým kanálom, ale môžu sa zabudovať aj do stien, ak sa na inštaláciu myslí dostatočne vopred alebo to hrúbka muriva umožňuje. V prípade uloženia potrubí do stien sú potrebné väčšie búracie práce a sú po ňom nutné ďalšie rekonštrukčné práce ako napr. maľovanie. Zároveň je to finančne aj časovo náročnejšie.

Následne sa namontuje konzola pre uloženie vonkajšej jednotky a vnútorná nosná platňa. Keď je montáž vonkajších a vnútorných jednotiek hotová a aj potrubia a vedenia sú na svojich miestach, pospájajú sa rúry a káble, zariadenie sa odvzdušní, zapojí sa do elektriny a podľa potreby sa naplní dodatočným chladiacim prostriedkom.

Na záver sa kontroluje jeho správne fungovanie a testuje sa prístrojmi na meranie tlaku, tak aby bol výkon klimatizácie dostatočný aj pri veľkej zaťaži.

 

Prečo musí klimatizáciu inštalovať len akreditovaná osoba?
Inštalácia klimatizácie v sebe zahŕňa aj napúštanie chladivom. Podľa platnej legislatívy s ním môžu nakladať výhradne certifikovanej osoby. Inštaláciu klimatizácie preto môže zo zákona vykonávať len akreditovaný odborník.

 

Hodnotenie od zákazníkov

Petra P.
Zákazník
Hodnotí
Juraj B.
Poskytovateľ
velmi ustretovy, velmi rýchlo opravené
Elektroinštalácia
Matúš K.
Zákazník
Hodnotí
Peter P.
Poskytovateľ
Slusny, sikovny, dobre odvedena praca.
Elektroinštalácia
Michal R.
Zákazník
Hodnotí
Ľuboš M.
Poskytovateľ
Skvelá práca, skvelý prístup.
Murárske práce, murár
Pišta K.
Zákazník
Hodnotí
Ľuboš M.
Poskytovateľ
Bol som veľmi spokojný. Ľudský profesionalny pristup, rychla oprava rozumná cena.
Hodinový manžel
Viliam L.
Zákazník
Hodnotí
Tibor A.
Poskytovateľ
Kvalitná robota za rozumnú cenu. 100% spokojnosť
Maliarske práce, Maliar
Lucia O.
Zákazník
Hodnotí
Michal H.
Poskytovateľ
velmi dobra a rýchla komunikacia. dodrzanie ceny a slubu, prijemne vystupovanie
Hodinový manžel

Naši partneri,
ktorí nám dôverujú

Napísali o nás

Tak neváhajte a jednoducho vyriešte,
svoj projekt s Wiliom.

chcem začať

Články,
ktoré by sa vám mohli páčiť

Inštalujete klimatizácie a máte záujem
o nové zákazky?

Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
zákazky za 68,8 miliónov eur. Pridajte sa aj vy.

registrovať zadarmo