Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

SpäťStavebné práce

Elektrikár

pre túto službu máme 10916 overených poskytovateľov

zadajte dopyt
alebo zavolajte na 0901 900 717
Pondelok až Piatok medzi  9:00 - 17:00

199 720

inštalácií aplikácie

50 983

Zadaných projektov

4,25

je priemerné hodnotenie aplikácie

9,6 z 10

je priemerne hodnotenie poskytovateľov zákazníkmi

Vypadla elektrina? Je čas na revíziu? Alebo potrebuješ nainštalovať nové ističe, či rozšíriť existujúcu sieť a jej kapacitu? Potrebuješ kvalitného miestneho elektrikára, ktorý bezpečne a bez čakania opraví čo treba a poradí riešenia, na ktoré sa môžeš spoľahnúť.Wilio ti pomôže nájsť majstrov elektrikárov v tvojom okolí, ktorí sú pripravení okamžite sa pustiť do tvojho projektu.

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas zháňaním ponúk od rôznych firiem. Zadaj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných elektrikárov z tvojho okolia.

2. Neprekroč tvoj rozpočet
Ceny za elektroinštalačné práce môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a projektu.

3. Nájdi tých najlepších elektrikárov
Najmi si najlepšie hodnotených elektrikárov z tvojho okolia, získaš tak záruku kvalitnej práce.

 

Často kladené otázky

Aké zručnosti má elektrikár?
Elektrikári musia ovládať normy pre všetky inštalácie a opravy. Vedia bezpečne pracovať s elektrickými komponentmi a systémami a robiť precíznu prácu. Dokážu diagnostikovať problémy a nájsť riešenia. Preto, že pracujú v nebezpečnom prostredí, ktoré ich vystavuje riziku elektrického šoku a popálenín, musia neustále dbať na bezpečnosť.

 

Aké typy prác robí elektrikár?
Elektrikári sú zvyčajne zodpovední za celý rad prác, od inštalovania nových elektroinštalácii cez opravu starších systémov a vykonávanie bežnej údržby. Môžu byť zodpovední za kalibráciu a testovanie elektrických systémov, vylepšovanie existujúcich elektroinštalácii, riešenie problémov s elektrickými zariadeniami a prípravu projektovej dokumentácie. Elektrikári inštalujú bezpečnostné systémy, protipožiarne a ďalšie silnoprúdové a slaboprúdové systémy do komerčných budov, ako sú kancelárie, alebo obchody. V domácnostiach, zvyčajne inštalujú káble, zásuvky, vypínače, či rozširujú existujúcu sieť a jej kapacitu.

 

Ako nájdem dobrého elektrikára?
Rýchly a jednoduchý spôsob, ako nájsť šikovného a ochotného elektrikára je vytvoriť si dopyt na Wilio. Dostaneš ponuky od skúsených elektrikárov z okolia. Potom stačí porovnať ponuky, pozrieť si zákaznícke hodnotenia a vybrať si odborníka, ktorý ti vyhovuje.

 

Môžem si urobiť elektroinštalačné práce sám?
Aj keď vám nikto nezabráni robiť si čo chcete, vo svojom vlastnom dome, vykonávanie elektrických prác je nebezpečné a môže viesť k nákladným opravám a ďalším problémom. Stať sa elektrikárom si vyžaduje odború prípravu. Neberete elektrinu na ľahkú váhu. Pretože aj menšia práca môže predstavovať bezpečnostné riziko. Navyše bez platnej revíznej správy, ktorú vám vystaví elektrikár po zásahu do elektroinštalácii vám poisťovňa nemusí uznať poistnú udalosť a vyplatiť poistné.

 

Ako resetovať elektrické ističe?
Istič úplne vypnite a potom úplne zapnite. Niektoré ističe budú vyzerať, že nie sú vypnuté, ale mohli by byť v neutrálnej fáze, čo im stále neumožňuje fungovať, akoby boli úplne zapnuté. Spôsob, ako to zistiť, je vypnúť a znovu zapnúť všetky ističe.

 

Koľko stojí elektrikár?
Elektroinštalačné práce sú väčšinou oceňované na konkrétny projekt. Hodinová mzda je u elektrikárov skôr výnimkou. Cena závisí od zložitosti úlohy a potrebného času, môže ale nemusí zahŕňať aj kúpu materiálov, či sú potrebné špeciálne nástroje, alebo vybavenie a od toho, či je elektrikár nablízku, alebo musí prísť z väčšej vzdialenosti.

 

Kedy treba vykonať revíziu?
1. Ak kupuješ nehnuteľnosť, ktorá bola používaná a má viac než 25 rokov
2. Ak od poslednej revízie uplynulo viac ako 5 rokov
3. Ak máš obavy z toho, ako bolo nainštalované akékoľvek zariadenie

Revízna správa je dôležitým dokumentom v prípade poistnej udalosti. Pri neplatnej revízii vám poisťovňa môže skrátiť, alebo úplne zamietnuť poistné plnenie. Pritom nie je povinná vás upozorniť na povinnosť mať platnú revíziu v prípade, že máte poistenú nehnuteľnosť. Revízia je platná päť rokov.

 

Koľko stojí revízia elektroinštalácii?
Konečná cena za revíziu a napísanie revíznej správy sa pri 2-izbovom byte môže pohybovať medzi 50- 120€ v závislosti od komplexnosti elektroinštalácie a ďalších faktorov. Cenu revízie elektrickej inštalácie ovplyvňuje napríklad aj počet okruhov, teda počet ističov/poistiek/prúdových chráničov, či do revízie spadajú aj koncove spotrebiče na svetelnom okruhu , či sa meranie základných veličín vykonáva na začiatku (rozvádzač) aj na konci vedenia (svietidlo, zásuvka) a podobne.

 

Kedy je čas zavolať elektrikára?
Keď resetujete ističe, alebo vymieňate poistky príliš často. Keď zapnete klimatizáciu a svetlá v miestnosti zhasnú. Keď vám blikajú alebo zhasínajú svetlá. Keď cítite spálený zápach elektriny. Ak máte šesť elektronických zariadení zapojených do jednej zásuvky. Ak máte zásuvky preťažené predlžovačkami.

 

 

Aké služby poskytujú elektrikári?

  • Konzultácie k projektovým plánov, kde bude potrebné namontovať káble a zásuvky

  • Inštalácia vedenia do stropov, stien a podláh

  • Montáž poistkových skriniek, uzemňovacích svoriek a ističov

  • Montáž elektrických vývodov na steny pre svietidlá a zásuvky

  • Pripojenie počiatočného zapojenia do zásuviek, spínačov, svietidiel, napájacích zdrojov, počítačových sietí a zariadení
  • Inštalácia alarmov a bezpečnostných systémov

  • Testovanie chýb elektrického zariadenia

  • Odstraňovanie porúch, ktoré sa objavia pri testovaní

  • Inštalácia telekomunikačných sietí

  • Pripojenie zariadení k zdrojom energie

Hodnotenie od zákazníkov

Katka V.
Zákazník
Hodnotí
Tomas K.
Poskytovateľ
Vyborna spolupraca.
Murárske práce, murár
Pišta K.
Zákazník
Hodnotí
Ľuboš M.
Poskytovateľ
Bol som veľmi spokojný. Ľudský profesionalny pristup, rychla oprava rozumná cena.
Hodinový manžel
Matus R.
Zákazník
Hodnotí
Tibor A.
Poskytovateľ
Velmi dobra robota, komunikacia, ferovy pristup. Odporucam.
Záhrada a vonkajšie práce
Kubo v.
Zákazník
Hodnotí
Martin V.
Poskytovateľ
Pán Čonka je profesionál a expert vo svojom remesle. Bol ochotný pricestovať aj keď mal ro...
Sťahovanie
Kristian N.
Zákazník
Hodnotí
Péter M.
Poskytovateľ
Byt pekne upratany, poziadavky splnenie. Odporucam
Murárske práce, murár
Martin R.
Zákazník
Hodnotí
Michal P.
Poskytovateľ
Praca bola vykonana podla poziadaviek v rozumnom case. S pristupom som bol spokojny tiez. ...
Montáž, skladanie nábytku

Naši partneri,
ktorí nám dôverujú

Napísali o nás

Tak neváhajte a jednoducho vyriešte,
svoj projekt s Wiliom.

chcem začať

Články,
ktoré by sa vám mohli páčiť

Ste elektrikár a máte záujem
o nové zákazky?

Našim poskytovateľom sme už sprostredkovali
zákazky za 68,8 miliónov eur. Pridajte sa aj vy.

registrovať zadarmo