Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

Späť

Prečo zavádzame platby za možnosť kontaktovať zákazníka

Prečo zavádzame platby za možnosť kontaktovať zákazníka

 

Wilio sa od svojich začiatkov radikálne zmenilo v oveľa šikovnejší a komplexnejší nástroj pre našich zákazníkov a profesionálov. Našim poskytovateľom služieb chceme nájsť čo najviac zákazníkov, ktorí si ich najmú. A zároveň zabezpečiť, že zákazníci budú spokojní a na odborníkov z Wilio sa vždy obrátia s istotou, že dostanú kvalitné služby. 

 

 

Našim cieľom je zabezpečiť férovú konkurenciu 

 

 

Viacerí naši poskytovatelia nás v minulosti upozorňovali na rôznych „skúšačov“, ktorí nemajú potrebné profesionálne zručnosti a skúsenosti. Cieľom skúšačov je rýchly zárobok a preto ponúkajú služby za neprimerane nízke, alebo naopak premrštené ceny, alebo zavádzajú zákazníkov a nedokončia začatú prácu. 

 

 

Zo štatistík vidíme, že títo „skúšači“ pri každom kontakte so zákazníkom, znižujú šance serióznych profesionálov na to získať zákazníka. Navyše zákazník stráca dôveru v kvalitu služieb, ktoré nájde na Wilio.

 

 

Platby zavádzame na žiadosť našich poskytovateľov

 

 

Na základe veľkého množstva žiadostí od našich top poskytovateľov sme sa rozhodli zaviesť malý poplatok za možnosť kontaktovať zákazníka. Je to jednoduchý spôsob ako odradiť notorických „skúšačov“ od hromadného reagovania na projekty. Pre serióznych poskytovateľov je však Wilio aj naďalej dobrým zdrojom zárobkov, pretože aj keď poskytovateľ nezíska každého zákazníka ktorého kontaktuje, z projektov ktoré získa si zarobí toľko, že je pre neho Wilio výhodné. 

 

 

Poplatok za možnosť kontaktovať zákazníka nám pomáha zaručiť férový prístup pre všetkých a zároveň nás posúva bližšie k úrovni služieb, ktoré chceme našim zákazníkom a profesionálom poskytovať.

 

 

Benefity pre poskytovateľov a zákazníkov:

 

 

1. Zákazníkov kontaktujú iba poskytovatelia, ktorí majú o projekt seriózny záujem

 

2. Poskytovatelia, ktorí doteraz so zákazníkmi komunikovali, neslušne a  neprofesionálne sú motivovaní zlepšiť svoju komunikáciu, čím zlepšíme vnímanie Wilio poskytovateľov u všetkých zákazníkov. (Tip: Ako správne komunikovať so zákazníkmi a získavať projekty.)

3. Cenové ponuky od platiacich poskytovateľov budú mať reálnu cenotvorbu a nebudú pod reálne výrobné náklady.

4. Obmedzujeme podvodné a neseriózne ponuky, ktoré znižujú šance serióznych poskytovateľov na úspech.

5. Cena za možnosť kontaktovať zákazníka je rovnaká pre všetkých poskytovateľov a záleží od odhadovanej hodnoty projektu, teda od toho, koľko môže poskytovateľ zarobiť.

 

Každý kto sa o projekt uchádza, má férovú šancu získať zákazníka.  Je dôležité ako sa poskytovateľ prezentuje vo svojom profile, aké má hodnotenia a ako so zákazníkom komunikuje. 

 

Kvalita profilu a spôsob akým poskytovateľ komunikuje so zákazníkmi sa preto stávajú ešte dôležitejšími než boli doteraz. Kvalitný profil s množstvom pozitívnych hodnotení pomáha presvedčiť potenciálneho zákazníka. Prečítajte si 9 tipov ako komunikovať so zákazníkmi a získavať projekty.

 

 

 

Súvisiace články: 

 

 

 

Prečítajte si ako určujeme, koľko zaplatíte za možnosť kontaktovať potenciálnych zákazníkov a prečo je to pre vás výhodné.

 

 

 

Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

Autor: Simona