Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

Späť

Nováčik mesiaca Adam, má dizajn v malíčku

Nováčik mesiaca Adam, má dizajn v malíčku

"Wilio používam od 1. februára 2020, teda iba tri týždne. No aj keď som s ukončenými zákazkami a hodnoteniami v začiatkoch verím, že všetko je na správnej ceste a, keď raz náhodou tento rozhovor zopakujeme, budem sa môcť pochváliť stovkami projektov a množstvom iba spokojných zákazníkov," hovorí Adam, ktorý sa špecializuje na zatepľovanie, dlažby, podlahy a murárske práce.


Vizitka: 

Počet dokončených projektov: Projekty, ktoré som realizoval prostredníctvom aplikácie Wilio sú zatiaľ 2, inak mám za sebou viac ako 100 dokončených projektov.

Počet hodnotení: 3

Priemerné hodnotenie: 5/5

Poskytované služby: zatepľovanie, fasádne práce, murárske a maliarske práce, sadrokartón, omietky, obklady, dlažby, plávajúce podlahy, pokládka zámkovej dlažby
Ako dlho už poskytujete služby? Ako ste začínali?

Mám 28 rokov a som vyučený autolakyrnik. Tento smer ma však v mladosti veľmi nelákal a už počas strednej školy som začal pracovať na stavbách spolu s bratom a otcom. Zo začiatku to boli väčšinou zatepľovacie a fasádne práce na výškových budovách, pre veľké stavebné firmy. Všímal som si však, že veľa pracovníkov na stavbách sa skôr zameriava na kvantitu ako na kvalitu, čo sa nestotožňovalo s mojím vedomím a svedomím. Som perfekcionista a práca, ktorú robím a následne odovzdám zákazníkovi musí byť urobená na 100%. Preto, ako som získaval viac skúseností a učil sa nové veci, začal som sa pohrávať s myšlienkou rozbehnúť svoje vlastné podnikanie. Som však zástancom toho, že ak má byť človek naozaj odborník vo svojom obore, nemôže robiť všetko. Preto som sa rozhodol, že nebudem vôbec poskytovať vodárenské a elektrikárke práce. Držím sa hesla: čomu nerozumieš - to nerob ani za vidinu zisku.

Aké boli vaše podnikateľské začiatky? 

Začiatky mojej práce neberiem, ako „Moje podnikateľské začiatky“ nakoľko som bol iba zamestnancom stavebnej firmy. Vlastné podnikateľské začiatky začali v roku 2016, kedy  rodičia mojej priateľky chceli prerobiť dom – zateplenie, fasáda, zámková dlažba. Nakoľko nemali jasnú predstavu o tom, aký má byť výsledok, všetky práce od návrhu dizajnu, farby fasády, dlažby nechali na mňa. Keď bol dom a okolie dokončené, malo to taký veľký úspech a strašne veľa pozitívnych ohlasov, až som si vtedy povedal, že by som chcel vlastnú firmu. Nerobiť pre niekoho iného. Začať a nájsť si prvých zákazníkov bolo však veľmi ťažké. Preto som najskôr začal s prácami pre kamarátov, známych, priateľkiných kolegov a podobne. Všetci „zákazníci“ boli spokojní, čo mi dodávalo stále viac energie na nové výzvy. 


Ale ako sa hovorí, nemôže byť všetko iba dobré a niekedy príde aj to zlé. Našťastie je to iba jedna jediná nepríjemná skúsenosť. Dôvodom nebola moja práca. Zákazník po odovzdaní hotových sadrokartónových stropov, ktoré sme spolu konzultovali, povedal, že „on si to na začiatku nevedel predstaviť a takéto stropy nechce. Toto bol jeden z momentov, kedy som zapochyboval či chcem podnikať na vlastnú päsť. Keď však opadli emócie, objavil som aplikáciu Wilio. A odvtedy to ide nejak samo. Zákazky pribúdajú a spokojní zákazníci tiež.


Ako ste sa dozvedeli o Wilio?

Wilio mi odporučil kamarát, ktorý si tam tiež občas zháňal zákazky. Spočiatku som tomu veľmi nedôveroval, ale skúsil som a oplatilo sa!


Prečo ste sa rozhodli pre Wilio? Čo vám dáva?

Tak, ako som spomínal na začiatku, nájsť si sám prvých zákazníkov bolo dosť ťažké. Keď som počul na akom princípe Wilio funguje, zapáčilo sa mi to. Hneď prvé oslovenie zákazníka na obklady a dlažby v novostavbe a následne zaslanie cenovej ponuky dopadli úspešne a môj prvý projekt cez Wilio bol na svete. Projekty si vyberám zodpovedne, nakoľko pracujem sám nepúšťam sa do kompletných rekonštrukcií bytov a zákazky si rozdeľujem tak, aby som všetko stíhal v dohodnutom termíne začať a aj na čas odovzdať. Po dvoch týždňoch používania aplikácie mám na ďalšie mesiace roboty a roboty - čomu som samozrejme veľmi rád! Jediné z čoho som trochu sklamaný je, že sa nájdu aj zákazníci, ktorí vytvoria svoj projekt no potom na ponuku celé týždne nereagujú.