Používaním našich služieb a tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.Ďalšie informácie.

Späť

Ako určujeme, koľko zaplatíte za možnosť kontaktovať potenciálnych zákazníkov?

Ako určujeme, koľko zaplatíte za možnosť kontaktovať potenciálnych zákazníkov?

Naším cieľom je pomôcť zákazníkom nájsť tých správnych odborníkov a najať si ich. Pre našich poskytovateľov zas nájsť čo najviac zákazníkov, ktorí si kúpia ich služby. Štatistiky nám ukazujú, že zároveň s tým ako stúpa kvalita ponúk, ktoré zákazníci dostávajú, zvyšuje sa množstvo poskytovateľov, ktorých si zákazníci vyberú a najmú. Navyše, spokojní zákazníci sa na Wilio vracajú s ďalšími projektmi, ktoré predstavujú nové príležitosti na zárobok pre našich poskytovateľov. 

 

Na žiadosť našich top poskytovateľov začíname zavádzať malý poplatok za možnosť kontaktovať zákazníka. Zákazníkov tak budú kontaktovať iba poskytovatelia, ktorí majú o projekt seriózny záujem čím sa zlepší kvalita ponúk a úroveň komunikácie so zákazníkmi. Zároveň obmedzíme ponuky od notorických „skúšačov“ ktorí zadarmo reagovali na projekty, na ktoré nemali potrebné odborné zručnosti a skúsenosti.

 

 

Z čoho sme vychádzali pri stanovení cien  

 

 

Jednoducho povedané, platíte iba malý poplatok ktorý je úmerný hodnote, ktorú získate.

 

 

Chceme, aby cena za kontaktovanie zákazníka bola férová vzhľadom na to koľko si poskytovateľ môže za projekt zarobiť. Cenu za možnosť kontaktovať potenciálneho zákazníka určujeme automatickým algoritmom na základe analýzy vyše 39 tisíc projektov, ktoré boli zrealizované cez Wilio. Pri určovaní odhadovanej hodnoty algoritmus zohľadňuje celý rad faktorov vrátane toho o aký typ prác ide, ich rozsah a ďalšie. Menšie projekty (napr. sadrokartóny v jednej miestnosti) sú preto lacnejšie ako väčšie projekty (napr. prestavba štvorizbového domu).

 

 

Zároveň ceny neustále sledujeme a priebežne robíme úpravy, aby sme mali istotu, že sú pre našich poskytovateľov naozaj férové. Ak identifikujeme ceny, ktoré sú príliš vysoké, znížime ich. 

 

 

Uvedomujeme si, že nie každý zákazník, ktorého poskytovateľ kontaktuje, si ho vyberie, a berieme to do úvahy, pri nastavovaní cien. Je našim cieľom aby aj keď poskytovateľ nezíska každého zákazníka ktorého kontaktuje, z projektov ktoré získa si zarobí toľko aby bolo Wilio pre neho výhodné a dobrým zdrojom zárobkov

 

 

V súčasnosti ďalej pracujeme na zlepšovaní automatického výpočtu odhadovanej hodnoty projektu. Je to pre nás priorita. Ďakujeme za každú spätnú väzbu, ktorá nám pomáha ďalej zlepšovať Wilio.

 

 

Súvisiace články: 

 

 

Prečítajte si prečo zavádzame platby za kontaktovanie zákazníka.

 

Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

Autor: Simona